productivity بهره وری خلاقیت محمود بشاش

کارآفرینی, وبلاگ

5 تغییر ساده که میزان بهره وری شما را افزایش می دهد

13 فوریه , 2016  

داشتم این مطلب را در یک مجله مدیریت می خواندم که موضوعات مطرح شده به نظرم جالب آمد. پنج مورد از این برترین ها واقعا برایم تاثیر گذار بود که آنها را به زبان خودم برایتان آورده ام:

1- یک سیستم مدیریت وظایف داشته باشید.

شما باید موفق به انجام تمام کارهایی شوید  (Get Things Done – GTD)که موظف به انجام آن هستید. اگر اینگونه نباشد، همیشه با این فکر که کارهای عقب افتاده در حال جمع شدن هستند، خود را تحت بمباران فکری قرار خواهید داد. آنها را در یک سیستم مدیریت وظایف قرار دهید و خیال خود را آسوده کنید. نگران نباشید، این سیستم چندان پیچیده نیست و شاید حتی رایگان هم باشد. ساده ترین ابزار، یک کاغذ و قلم است. کاری که من خودم هم هنوز از آن استفاده می کنم.

در گام اول برای اینکه واقعا احساس کنید این روش تا چه اندازه می تواند به بهره وری شما کمک کند، فقط با این کار شروع کنید که هر شب قبل از خواب، وظایف فردای خود را روی یک برگه کاغذ بنویسید و فردا، هر کاری را که تمام می کنید، جلوی آن تیک بزنید. هیچ لذتی بالانر از این نیست که ببینید این تیک ها در حال افزایش است و لیست شما تا پایان روز، تمام خواهد شد.

2- فقط به عنوان آخرین راهکار اقدام به برگزاری یک جلسه بکنید.

جلسه موجب کشتن زمان و بهره وری می شود. اگر می توانید با چند نفر در یک وضعیت غیر رسمی و دوستانه صحبت کوتاهی داشته باشید، پس به جای جلسه همین کار را بکنید. اگر می توانید بجای جلسه صحبت های خود را در یک گفتگوی دو نفره در حال قدم زدن انجام دهید، پس همان را انجام دهید. اگر می توانید بجای آن با یک تماس تلفنی کار خود را انجام دهید، پس نیازی نیست که جلسه داشته باشید. همیشه  جلسه را فقط به عنوان آخرین راه حل در نظر بگیرید.

3- یک برنامه زمانبندی برای پاسخ گویی به ایمیل ها و پیام های دریافتی در رسانه های اجتماعی داشته باشید.

اگر چنین نکنید، در تمام روز به مسئله ای برای پرت کردن حواس شما تبدیل خواهند شد. مشکل اصلی در رابطه با اعلام های دریافتی (Notification) از طرف نرم افزار ایمیل شما این است که با هر بار رسیدن یکی از این پیام ها، تمرکز شما را به هم می زنند. این موضوع در رابطه با رسانه های اجتماعی هم صادق می باشد. برای آنها برنامه ریزی داشته باشید. آنها دارای ارزشی برای خود هستند، اما نه به این اندازه که تبدیل به وسیله ای برای از بین بردن تمرکز و عامل حواس پرتی شما شوند.

4- برای فردا یک برنامه مدون داشته باشید.

بطور کاملا جدی برنامه ای را برای کارهای خود که باید فردا انجام شوند تهیه کنید. این برنامه می تواند برقراری یک نظم سریع در لیست انجام وظایف و یا داشتن نگاهی به تقویم باشد. همیشه یک برنامه و مجموعه ای از اهداف برای روز خود داشته باشید. اگر برنامه ای برای انجام “هیچ کار”ی هم داشته باشید، به آن خواهید رسید!

شاید در کتاب ها و مقاله های مختلف در این مورد خوانده باشید و با خود گفته باشید، من می تونم لیست کارهای فردایم را در ذهنم داشته باشم. بله، همه ممکن است این قابلیت را داشته باشند ولی من به عنوان تجربه واقعی به شما می گویم که تبدیل آنچه در ذهن شما است به مطلبی که بر روی کاغذ نوشته شده است، هزاران درصد به بهره وری شما کنم خواهد کرد و ذهن شما را از انبوهی از موضوعات که باید برای هر یک، گوشه ای از ذهن را درگیر نکاه دارید، خالی خواهد کرد.

5- با تفویض اختیار (Delegation) و برون سپاری (Outsourcing) از توانایی های دیگران بهره ببرید.

یکی از بزرگترین درسهایی که می توانیم به عنوان یک رهبر فرا بگیریم، تفویض اختیار است. این فرمول خیلی ساده است: اگر دیگران می توانند به خوبی یا حتی بهتر از شما آن کار را انجام دهند، پس اجازه دهید آنها مشغول شوند!

 

موفق باشید.

, ,

By
او می‏تواند به عنوان یک مشاور در زمینه بازاریابی و تجارت الکترونیک، به مدیران صنایع مختلف جهت بهره برداری از اینترنت، نقش مفیدی داشته باشد. همچنین به عنوان یک مدرس علاقمند، قادر به مدیریت دوره های آموزشی جذاب و مفید است. وی توانائی لازم جهت مدیریت پروژه‌های مختلف اینترنتی، از طراحی وب سایت‏های معمولی تا راه اندازی پروژه های تجارت الکترونیک را دارا است.1 Response

  1. rad 007 گفت:

    سلام استاد
    ممنون از مطلبتان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره نویسنده

is a digital marketing specialist, blogger, and Wordpress engineer from Toronto, Canada. Email: mahmood.

کتابخانه

کلیک کنید و عضو کانال شوید

Mahmood Bashash Telegram Channel کانال تلگرام محمود بشاش
آیا می خواهید بدانید مشکلات وب سایت شما چیست؟
و با رفع آنها، وضعیت وب سایت و درآمد شما بهبود یابد؟
در دوره آموزش رایگان ده روزه من شرکت کنید
تصمیم درستی گرفتید!
برایتان آرزوی موفقیت دارم
خروج
کتابچه رایگان مخصوص شرکت های متوسط و کوچک
استراتژی بازاریابی دیجیتالی

با دریافت این کتابچه رایگان و مختصر، شما قادر خواهید بود تا ایده های جالبی در مورد ساختار اصلی فکری یک استراتژی بازاریابی دیجیتالی کسب کنید و تا میزان زیادی، طراحی و پایه های اصلی بازاریابی دیجیتالی کسب و کار خود را ایجاد کنید.
آیا مایل به دریافت این فایل هستید؟

فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید تا فایل برای شما ارسال شود
درخواست شما ثبت شد
فایل مورد نظر برای شما ارسال خواهد شد