6 pillars digital markering Mahmood Bashash ۶ مولفه بازاریابی دیجیتال محمود بشاش پادکست podcast

پادکست, دیجیتال مارکتینگ, وبلاگ

دیجیتال مارکتینگ پدیده نو ظهوری نیست که شما از آن می ترسید

27 مارس , 2017  

ترس از موضوعات و مفاهیم جدیدی که قبلا از آنها خبر نداشته ایم، خیلی عادی است و تقریبا همه انسان ها از روبرو شدن با چیزهای جدید می ترسند. این ترس به دلیل عدم آشنایی با موضوع است و اینکه نمی دانیم پس از مواجهه با چیزی که برای اولین بار با آن برخورد می کنیم چه باید کنیم و چه نوع عکس العملی انجام دهیم.

نمی توانم بگویم آیا این ترس بد است یا خوب ولی این را می دانم که این یک ترس عادی است که در ذات همه موجودات نهفته است و من هم نمی خواهم آن را نقد و بررسی کنم.

در کسب و کار هم دقیقا به همین شکل است. وقتی مفهوم جدید در کسب و کار مطرح می شود، اولین عکس العمل انسان ها این است که سعی کنند تا آن مفهوم را خوب بشناسند و با آن آشنا شوند تا ترس آنها بریزد و بعد بتوانند در استفاده از آن در کسب و کار خود تصمیم بگیرند.

امروزه به دلیل رشد سریع فناوری های مرتبط با اینترنت و فضای آنلاین، شاید ما حتی هر روز با این نوع مفاهیم جدید برخورد می کنیم و این موضع باعث شده تا نوعی استرس در صاحبان کسب و کارها وجود داشته باشد و همیشه فکر کنند که نکند این امکانات و ابزار جدید برای کسب و کار آنها مفید باشد و رقیب آنها زودتر با آن آشنا شود و از آن بهره ببرد.

یکی از این موضوعات جدید که ما هر روز با آن برخورد داریم و روزی نیست که در مجله ها و روزنامه ها و حتی رادیو و تلویزیون از آن صحبت نشود، دیجیتال مارکتینگ نام دارد. موضوعی که بحث داغ محافل فناوری و کسب و کار است و همه در مورد آن صحبت می کنند.

احتمالا شما جزو آن دسته از افراد باشید که دیجیتال مارگتینگ زیاد به گوشتان می خورد و هیچ وقت هم کسی دقیق و کامل به شما توضیح نمی دهد که بالاخره این دیجیتال مارکتینگ چه معنایی دارد و شامل چه مولفه هایی است و چطور می توان در رونق کسب و کار از آن استفاده کرد. به همین دلیل شما هم با نوعی ترس و شک به آن نگاه می کنید.

نکران نباشید، من هم تا همین چند وقت پیش دقیقا در همین شرایط شما بودم ولی وقتی با دقت بیشتری به موضوع دیجیتال مارکتینگ و مولفه های آن پرداختم و مطالعاتی در این زمینه انجام دادم متوجه شدم که در اشتباه بودم و موضوع دیجیتال مارکتینگ آنقدرها هم موضوع جدید و ترسناکی نیست.

من در این پادکست قصد ندارم به شما تمامی جزییات دیجیتال مارکتینگ را آموزش دهم ولی به پایه های اصلی تشکیل دهنده آن اشاره می کنم که با دانستن آنها، دید بسیار جدید و جالبی نسبت به دیجیتال مارکتینگ بدست خواهید آورد.

امیدوارم این پادکست برای شما مفید باشد.

, , , , , ,

By
او می‏تواند به عنوان یک مشاور در زمینه بازاریابی و تجارت الکترونیک، به مدیران صنایع مختلف جهت بهره برداری از اینترنت، نقش مفیدی داشته باشد. همچنین به عنوان یک مدرس علاقمند، قادر به مدیریت دوره های آموزشی جذاب و مفید است. وی توانائی لازم جهت مدیریت پروژه‌های مختلف اینترنتی، از طراحی وب سایت‏های معمولی تا راه اندازی پروژه های تجارت الکترونیک را دارا است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره نویسنده

is a digital marketing specialist, blogger, and Wordpress engineer from Toronto, Canada. Email: mahmood.

کتابخانه

کلیک کنید و عضو کانال شوید

Mahmood Bashash Telegram Channel کانال تلگرام محمود بشاش
آیا می خواهید بدانید مشکلات وب سایت شما چیست؟
و با رفع آنها، وضعیت وب سایت و درآمد شما بهبود یابد؟
در دوره آموزش رایگان ده روزه من شرکت کنید
تصمیم درستی گرفتید!
برایتان آرزوی موفقیت دارم
خروج
کتابچه رایگان مخصوص شرکت های متوسط و کوچک
استراتژی بازاریابی دیجیتالی

با دریافت این کتابچه رایگان و مختصر، شما قادر خواهید بود تا ایده های جالبی در مورد ساختار اصلی فکری یک استراتژی بازاریابی دیجیتالی کسب کنید و تا میزان زیادی، طراحی و پایه های اصلی بازاریابی دیجیتالی کسب و کار خود را ایجاد کنید.
آیا مایل به دریافت این فایل هستید؟

فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید تا فایل برای شما ارسال شود
درخواست شما ثبت شد
فایل مورد نظر برای شما ارسال خواهد شد