learn educate teach cliens mahmood bashash آموزش مخاطب محمود بشاش

بازاریابی و تبلیغات

مشتری را با محتوای تبلیغاتی خود آموزش دهید

16 ژانویه , 2011  

شاید شما هم مثل من حس کرده باشید که نحوه اطلاع رسانی از طریق برشور و کاتالوگ در حال تغییرات زیادی است. اول از همه اینکه در نمایشگاه های مختلف، به راحتی می توان دید که حجم کاتالوگ ها در غرفه ها به شدت کاهش یافته و مانند گذشته نیست که صدها کاتالوگ بر روی پیشخوان ها برای اینکه هر کسی یکی بردارد، قرار گرفته باشد. البته شاید یکی از دلایل این موضوع، وضعیت اقتصادی شرکت ها باشد که همه سعی دارند هزینه های خود را کاهش دهند ولی من باور نمی کنم که شرکتی که کلی هزینه کرده و در یک نمایشگاه شرکت کرده، به خاطر صرفه جویی بخواهد در چاپ کاتالوگ کوتاهی کند.
یکی از دلایل کاهش چاپ کاتالوگ، پیشرفت استفاده از اینترنت برای اطلاع رسانی است و اکثر شرکت ها در حدی که تمام مشخصات شرکت و محصولاتشان را در وب سایتشان درج کرده باشند، پیش رفته اند و این موضوع، نیاز به چاپ کاتالوگ را کاهش داده است.

نکته مهم دیگر این است که مخاطبین نیز تمایلی به خواندن کاتالوگ های چاپی ندارند. کسانی که به نمایشگاه های امارات آمده اند به خاطر دارند که مثلا حدود سال های 2004 تا 2008، باید کلی هزینه اضافه بار هواپیما می دادند تا حجم انبوه کاتالوگ ها را از دبی به ایران ببرند. ولی در این سال های اخیر، این موضوع کاملا تغییر کرده و این پدیده به ندرت اتفاق می افتد.
امروزه، مردم از خواندن کاتالوگ هایی که درصد زیادی از مطالب آنها صرف تعریف و تمجید از شرکت و سعی در معرفی شرکت و محصولاتش به عنوان بهترین و بزرگ ترین و اولین ها است، خسته شده اند.
کاتالوگ های سال 2011 باید با دید آموزش (Educate) مخاطب طراحی شوند. این کاتالوگ ها، نه به تعداد 10.000 و بیشتر چاپ می شوند و نه شامل اطلاعات اضافی هستند. این کاتالوگ ها، کاملاخصوصی سازی (Personalized) شده هستند و حتی نام فرد دریافت کننده بر روی آنها چاپ شده است.
کاتالوگ بعدی که شما چاپ خواهید کرد باید سه دلیل اصلی که تجارت شما را از سایر رقبا متمایز می کند را به صورت خلاصه و دقیق لیست کند. این بخش از کاتالوگ می تواند یک صفحه به خود اختصاص دهد. به جای اینکه بگویید چقدر بزرگ هستید یا چند سال است در این زمینه فعالیت دارید، حد اقل سه تفاوت و سه منفعتی که مخاطب از کار با شما بدست خواهد آورد را توضیح دهید.
مردم از داستان خوششان می آید. با مشتریان راضی خود مصاحبه کنید و داستان آنها را در کاتالوگ خود بنویسید. در این داستان، به مخاطب بگویید که به طور واقعی چگونه با مشتری مرتبط می شوید، چطور پیگیری می کنید، چطور مشکلات را برطرف می کنید.
در صفحاتی که محصولات خود را توضیح می دهید، خیلی کوتاه بنویسید و فضایی برای ارائه دلایل عملی و واقعی کاربرد محصولات خود را توضیح دهید (Case Study).
اگر ماجرایی را به مخاطب بگویید که چندان بزرگ بودن یا متفاوت بودن شما را نشان ندهد ولی در آن صداقت و واقعیت باشد، این همان چیزی خواهد بود که اکثر مخاطبین برای یافتن آن، در حال کند و کاو هستند. راحت بنویسید. گارد نگیرید و ببینید که چطور مردم به شما اعتماد خواهند کرد.

,

By  
او می‏تواند به عنوان یک مشاور در زمینه بازاریابی و تجارت الکترونیک، به مدیران صنایع مختلف جهت بهره برداری از اینترنت، نقش مفیدی داشته باشد. همچنین به عنوان یک مدرس علاقمند، قادر به مدیریت دوره های آموزشی جذاب و مفید است. وی توانائی لازم جهت مدیریت پروژه‌های مختلف اینترنتی، از طراحی وب سایت‏های معمولی تا راه اندازی پروژه های تجارت الکترونیک را دارا است.1 Response

  1. محمود بشاش : مشتری را با محتوای تبلیغاتی خود آموزش دهید | مجموعه بازاریاب جوان گفت:

    […] مشتری را با محتوای تبلیغاتی خود آموزش دهید. […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره نویسنده

is a digital marketing specialist, blogger, and Wordpress engineer from Toronto, Canada. Email: mahmood.

کتابخانه

کلیک کنید و عضو کانال شوید

Mahmood Bashash Telegram Channel کانال تلگرام محمود بشاش
آیا می خواهید بدانید مشکلات وب سایت شما چیست؟
و با رفع آنها، وضعیت وب سایت و درآمد شما بهبود یابد؟
در دوره آموزش رایگان ده روزه من شرکت کنید
تصمیم درستی گرفتید!
برایتان آرزوی موفقیت دارم
خروج
کتابچه رایگان مخصوص شرکت های متوسط و کوچک
استراتژی بازاریابی دیجیتالی

با دریافت این کتابچه رایگان و مختصر، شما قادر خواهید بود تا ایده های جالبی در مورد ساختار اصلی فکری یک استراتژی بازاریابی دیجیتالی کسب کنید و تا میزان زیادی، طراحی و پایه های اصلی بازاریابی دیجیتالی کسب و کار خود را ایجاد کنید.
آیا مایل به دریافت این فایل هستید؟

فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید تا فایل برای شما ارسال شود
درخواست شما ثبت شد
فایل مورد نظر برای شما ارسال خواهد شد