success entrepreneurship idea موفقیت کارآفرینی محمود بشاش

وبلاگ

راهبردهایی برای غلبه بر موانع خلاقیت – قسمت دوم

30 آوریل , 2014  

به عنوان یک کارآفرین، می توانم بگویم که راه اندازی، مدیریت، و توسعه یک کسب و کار، چیزی فراتر از مهارت، تعهد، و دانش است. کارآفرینان و دیگر مدیران کسب و کارها باید برای اینکه همچنان در کار خود ارزشمند و مفید باقی بمانند، برای برقراری رابطه با مشتریان، و برای غلبه بر موانع موجود بر سر راه فعالیت خود، خلاقیت بسیاری داشته باشند. و هنگامی که ما به جنگل شرکت یا کسب و کار خودمان می رسیم، اینکه بتوانیم درختان را به وضوح ببینیم، اغلب دشوار و چالش برانگیز است. و این همان زمانی است که خودمان را گرفتار بحران خلاقیت می یابیم.

ولی جای نگرانی نیست. راهبردهای ساده ای وجود دارند که به کمک آنها می توانید آتش خلاقیت خود را شعله ور کنید.

6. جلسه ای را با یکی از همکاران خود ترتیب دهید تا در مورد مسائل کاری گفتگو کنید. هنگامی که من واقعاً احساس می کنم که به بن بست رسیده ام، با دوستانم که آنها هم مدیر هستند تماس می گیرم. و هر بار که چنین کاری را انجام می دهم، با چنان تعداد زیادی از ایده های جدید از آنها جدا می شوم که اغلب ناچارم به سرعت آنها را در گوشی تلفن همراه خودم بنویسم تا مطمئن باشم که هیچ کدامشان را فراموش نمی کنم.

7. برای گذراندن تعطیلات به سفر بروید. دلیل اینکه خلاقیت شما قفل شده است می تواند این باشد که مدت زمان زیادی از آخرین سفری که برای گذراندن تعطیلات رفته اید، گذشته است. شاید اکنون زمان مناسبی برای گذران وقت به دور از محل کارتان نباشد، ولی حتی یک شب اقامت در یک تفریحگاه نزدیک هم می تواند برای احیای مجدد انرژی و خلاقیت شما کافی باشد.

8. ارتباط خود را قطع کنید. این برنامه یا پیشنهاد که یک کارآفرین، حتی برای یک ساعت یا به طور کامل در پایان یک هفته، ارتباط خود را با محل کارش قطع کند، ایده ای مناسب برای تحت درمان قرار گرفتن و جدا شدن از این وضعیت کنونی است. اما چیزی که من در طول این سال ها یاد گرفته ام اینست که وقتی من زمانی را به جدا شدن از کارم اختصاص می دهم، درست در همان موقع، دریچه های خلاقیت من بار دیگر گشوده شده و سیل ایده های خلاقانه به ذهن من سرازیر می شوند. یک نیروی بسیار قدرتمند در ایجاد فاصله بین کارمان و خودمان وجود دارد. نیرویی که تقریباً شبیه یک جادوست.

9. از جاها یا منابعی که تاکنون به آنها فکر هم نکرده اید، کسب پیشنهاد و راهنمایی کنید. گاهی اوقات شخصی که هیچ ارتباطی با سازمان یا حتی صنعتی که در آن فعالیت می کنید ندارد، می تواند بهترین منبع ایده برای شما باشد. شخصاً این کار را زیاد انجام داده و دریافته ام که بهترین ایده های من برای اینکه کسب و کار جدیدم را به پیش ببرم، از ناحیه اشخاص یا مکان هایی بوده است که حتی کوچکترین احتمالی هم نمی دادم که چنین پتانسیلی داشته باشند.

10. مدیتیشن، نیایش، یا ورزش کنید. حتماً لازم نیست که یک فرد مذهبی یا حتی یک روحانی باشید تا از مزایای این آیین های پر احساس بهره مند شوید. (خطاب به همه بی خداها!) ورزش هم می تواند تأثیر مشابهی داشته باشد. وقتی ما به سختی تلاش می کنیم تا ایده های خلاقانه خلق کنیم، در واقع داریم سرچشمه خلاقیتمان را بیشتر مسدود می کنیم. چند دقیقه در هر روز را در سکوت بودن – به هر میزانی که می توانید احساس آرامش خود را حفظ کنید- ، می تواند جریان خلاقیت ما را دوباره برقرار سازد؛ چرا که سکوت تفکرات ما را آهسته تر کرده و فضای ذهنی ما را آزاد می کند. برای من، دویدن بدون اینکه به موسیقی گوش کنم – گوش دادن به صدای نفس های خودم – تأثیری همانند مدیتیشن دارد.

Image credit: Conor Thaxter! on Flickr

,

By  
او می‏تواند به عنوان یک مشاور در زمینه بازاریابی و تجارت الکترونیک، به مدیران صنایع مختلف جهت بهره برداری از اینترنت، نقش مفیدی داشته باشد. همچنین به عنوان یک مدرس علاقمند، قادر به مدیریت دوره های آموزشی جذاب و مفید است. وی توانائی لازم جهت مدیریت پروژه‌های مختلف اینترنتی، از طراحی وب سایت‏های معمولی تا راه اندازی پروژه های تجارت الکترونیک را دارا است.2 Responses

  1. Graph گفت:

    جناب بشاش کار شما خیلی عالی است، هر گاه نطلبی از شما را میخوانم دوست ندارم به این زودی تمام شود! واقعا کارتون عالی است

  2. sajjad گفت:

    جناب بشاش لطفا وبلاگتون رو بیشتر بروز کنید :)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره نویسنده

is a digital marketing specialist, blogger, and Wordpress engineer from Toronto, Canada. Email: mahmood.

کتابخانه

کلیک کنید و عضو کانال شوید

Mahmood Bashash Telegram Channel کانال تلگرام محمود بشاش
آیا می خواهید بدانید مشکلات وب سایت شما چیست؟
و با رفع آنها، وضعیت وب سایت و درآمد شما بهبود یابد؟
در دوره آموزش رایگان ده روزه من شرکت کنید
تصمیم درستی گرفتید!
برایتان آرزوی موفقیت دارم
خروج
کتابچه رایگان مخصوص شرکت های متوسط و کوچک
استراتژی بازاریابی دیجیتالی

با دریافت این کتابچه رایگان و مختصر، شما قادر خواهید بود تا ایده های جالبی در مورد ساختار اصلی فکری یک استراتژی بازاریابی دیجیتالی کسب کنید و تا میزان زیادی، طراحی و پایه های اصلی بازاریابی دیجیتالی کسب و کار خود را ایجاد کنید.
آیا مایل به دریافت این فایل هستید؟

فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید تا فایل برای شما ارسال شود
درخواست شما ثبت شد
فایل مورد نظر برای شما ارسال خواهد شد