business inbound marketing success بازاریابی جاذبه ای ربایشی درونگرا

بازاریابی الکترونیکی, بازاریابی و تبلیغات, وبلاگ

بازاریابی جاذبه ای (Inbound Marketing) را دریابید

19 دسامبر , 2015  

در مدت زمان نسبتا کوتاهی که از معرفی نگرش بازاریابی جاذبه ای گذشته، هر روز شاهد هستیم که شرکت های بیشتری از این روش بازاریابی استفاده می کنند. خواه این استفاده در تصویر برند، افزایش مشتریان بالقوه و مشتریان نهایی یا افزایش ترافیک ورودی به وب سایت شما باشد، روش به کار گرفتن و اصول بازاریابی جاذبه ای روشی فوق العاده برای بهبود استراتژی فعلی بازاریابی شما می باشد.

اگر جزو آن دسته از شرکت ها و افراد هستید که تازه قصد شروع کردن دارید، یا همین چندی پیش فعالیت های بازاریابی خود را در ارتباط با بازاریابی جاذبه ای آغاز کرده اید، قبل از هر چیز از این چند تاکتیک مهم استفاده کنید:

1- شخصیت خریداران خودتان را توسعه دهید

مخاطب هدف شما مورد تحقیق و شناسایی قرار گرفته است، حالا زمان آن رسیده تا قدمی به جلو بردارید و شخصیت خریدار خود را برای استفاده در فعالیت های بازاریابی خودتان مورد شناسایی قرار دهید. با قرار دادن شخصیت خریدار خودتان در مهمترین جایگاه و بخش استراتژی بازاریابی جاذبه ای خودتان، شما در عمل در حال اندیشیدن به نقاط درد، سوالات و نگرانی های آنها در تمامی تصمیمات بازاریابی خودتان هستید، محتوا و پیشنهادات ارائه شده خودتان را بر افراد مناسب برای سازمان خودتان متمرکز نگاه می دارید.

برخی از موضوعات معمول در مورد شخصیت ها که باید برای شروع مد نظر قرار دهید عبارتند از:

  • سابقه (پیش زمینه): نقش، تحصیلات، میزان تجربه
  • اطلاعات جمعیت شناختی: سن، وضعیت تأهل، درآمد، فرزندان و جنسیت
  • مشخصه ها: نقل قول های خاص، مقاومت و مخالفت ها با برنامه ها یا تصمیمات، شعارها، شخصیت

با تحقیقی روشن و متمرکز در رابطه با مخاطب هدف شما، می توانید اطمینان داشته باشید که شخصیت های شناسایی شده توسط شما همان افرادی هستند که می خواهید فعالیت های بازاریابی شما در آینده بر آنها متمرکز شوند.

2- یک استراتژی محتوا ایجاد کنید و طرحی را برای آن آماده نمائید

اکنون شخصیت های انتخابی شما در حال شکل گرفتن هستند و اکنون زمان توسعه یک استراتژی محتوا برای برقراری تعامل و پایین آوردن آنها در مراحل مختلف قیف فروش شما می باشد.

نقطه مناسب برای شروع این مرحله تهیه فهرستی از فعالیت های فعلی و موجود بازاریابی خودتان است. اول داشته های خودتان را شناسایی کنید و شکاف ها یا اختلاف ها را مشخص کنید. احتمال این وجود دارد که از حجم بالایی از محتوا که برای بخش های اولیه قیف فروش مناسب هستند برخوردار باشید، اما فاقد محتوای مناسب برای بخش های پایین تر قیف فروش جهت تبدیل کردن بازدید کننده گان و تماس های خود به مشتری باشید. این اختلاف را پیدا کنید و از همان نقطه، پیشنهاد های محتوایی اولیه خودتان را آغاز کنید.

3- استراتژی فعلی بازاریابی و فروش خودتان را مورد ارزیابی (و بهینه سازی) قرار دهید

چیزی که در زمان وارد شدن به بازاریابی جاذبه ای نباید از آن غفلت کنید، استراتژی فعلی بازاریابی و فروش خودتان می باشد. بازاریابی جاذبه ای بر تسهیل کردن فرایند خرید مخاطبین فعلی ما متمرکز می باشد، نه اینکه پیشنهاد خودمان را به اجبار به آنها بقبولانیم. از طریق طی کردن فرایند فعلی شما قادر به شناسایی اختلاف ها در استراتژی بازاریابی خودتان هستید، فرایند پیگیری خود برای مشتریان بالقوه جدید و فعلی خودتان را منظم و یکپارچه می سازید و معیارهای گسترده شرکت برای مشتریان بالقوه و واجد شرایط فروش و بازاریابی خودتان را مشخص می کنید. مد نظر قرار دادن این موضوع باعث می شود تا چرخه حرکت و فعالیت شرکت ادامه داشته باشد و کمک می کند تا تیم های بازاریابی و فروش شما بطور موثر و با هماهنگی بیشتر فعالیت داشته باشند.

این سه تاکتیک مطرح شده در بازاریابی جاذبه ای برای شروع فعالیت مهم هستند. با داشتن این موارد، در مسیر حرکت مناسب در ارتباط با اهداف بازاریابی خودتان قرار خواهید گرفت. هر یک از این موارد منافع زیادی در رابطه با اهداف کوتاه مدت و بلند مدت کسب و کار شما برای شما دارند که کسب و کار شما را در موقعیتی بسیار قوی برای کسب موفقیت قرار می دهند.

اگر شما هم تاکتیک هایی در زمینه بازاریابی جاذبه ای می شناسید، آنها را با سایرین به اشتراک بگذارید.

By  
او می‏تواند به عنوان یک مشاور در زمینه بازاریابی و تجارت الکترونیک، به مدیران صنایع مختلف جهت بهره برداری از اینترنت، نقش مفیدی داشته باشد. همچنین به عنوان یک مدرس علاقمند، قادر به مدیریت دوره های آموزشی جذاب و مفید است. وی توانائی لازم جهت مدیریت پروژه‌های مختلف اینترنتی، از طراحی وب سایت‏های معمولی تا راه اندازی پروژه های تجارت الکترونیک را دارا است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره نویسنده

is a digital marketing specialist, blogger, and Wordpress engineer from Toronto, Canada. Email: mahmood.

کتابخانه

کلیک کنید و عضو کانال شوید

Mahmood Bashash Telegram Channel کانال تلگرام محمود بشاش
آیا می خواهید بدانید مشکلات وب سایت شما چیست؟
و با رفع آنها، وضعیت وب سایت و درآمد شما بهبود یابد؟
در دوره آموزش رایگان ده روزه من شرکت کنید
تصمیم درستی گرفتید!
برایتان آرزوی موفقیت دارم
خروج
کتابچه رایگان مخصوص شرکت های متوسط و کوچک
استراتژی بازاریابی دیجیتالی

با دریافت این کتابچه رایگان و مختصر، شما قادر خواهید بود تا ایده های جالبی در مورد ساختار اصلی فکری یک استراتژی بازاریابی دیجیتالی کسب کنید و تا میزان زیادی، طراحی و پایه های اصلی بازاریابی دیجیتالی کسب و کار خود را ایجاد کنید.
آیا مایل به دریافت این فایل هستید؟

فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید تا فایل برای شما ارسال شود
درخواست شما ثبت شد
فایل مورد نظر برای شما ارسال خواهد شد