entrepreneur fit کارآفرینی

کارآفرینی, وبلاگ

10 معیار برای اینکه ثابت کنید یک کارآفرین هستید

26 دسامبر , 2015  

اینکه تصمیم بگیرید یک کارآفرین باشید، تعهدی بزرگ است که در آن مهارت ها و سبک زندگی شما بسیار دخیل است. تا کنون هیچ آزمون استاندارد یا گواهی نامه ای که داشتن آن برای ورود به عرصه کارآفرینی الزامی باشد وجود نداشته تا به شما در تصمیم گیری برای اینکه آیا برای کارآفرینی مناسب هستید یا خیر، یا آیا کارآفرینی برای شما مناسب است، کمک کند. یک دانشنامه MBA یا هر مدرک دانشگاهی دیگری هم چنین کاری را برای شما انجام نمی دهد.

از این رو، کمترین کاری که شما می توانید در این خصوص انجام دهید اینست که از مزایای برخی ابزارهای خود ارزیابی و راهنماهایی که در این زمینه وجود دارد، مانند معادله کارآفرینی نوشته کارول روث، استفاده کنید که بر ویژگی های شخصی و مهارت های مورد نیاز کارآفرینان تأکید می کند. پیش بینی من اینست که بالاخره یک روزی به دست آوردن یک گواهی نامه رسمی تر مانند آنچه وکلا و حسابداران باید داشته باشند، برای ورود به دنیای کارآفرینان الزامی خواهد بود.

اما تا آن زمان که چنین چیزی اتفاق بیفتد، توصیه من به شما اینست که این ده معیار را که در ادامه می آید در کنار آرمان های کارآفرینانه خود مدنظر قرار دهید؛ پیش از آنکه چنان شدید مشغول فعالیت های کارآفرینی شوید که دیگر بیرون آمدن از این فعالیت ها بسیار سخت باشد:

منتقدانه انگیزه خود را ارزیابی کنید.

آیا شما خسته شده اید و می خواهید از اینکه زیر دست یک رئیس باشید رها شوید یا اینکه مشتاق هستید که یک فناوری نو را به نمایش بگذارید؟ این ها دلایل معتبری برای اینکه یک کسب و کار را آغاز کنید نیستند. اما اگر تمرکز خود را بر حل یک مشکل حقیقی گذارده اید، به این باور رسیده اید که می توانید آنرا بهتر از هر کس دیگری انجام دهید، و اطمینان دارید که می توانید چندین کار را شخصاً انجام دهید، شما مجموعه ذهنی مناسبی برای راه اندازی یک کسب و کار جدید دارید.

به رئیس های متعدد جدیدتان سلام کنید.

وقتی کسب و کار خودتان را ایجاد می کنید، این شما نیستید که بر آن کنترل دارید. حتی به احتمال زیاد، آن آزادی را که در خیال خود تصور می کردید نخواهید داشت. شما توسط مشتریان، سهامداران، وام دهندگان کنترل خواهید شد – و شما شخصاً و در تمام اوقات، مسئول پاسخ دادن به همه آنها هستید.

 کاربر عزیز، دسترسی به ادامه مطلب فقط برای اعضاء وب سایت مقدور می باشد.
جهت ورود به وب سایت و دسترسی به ادامه مطلب، لطفا با کلیک این جا، وارد حساب کاربری خود شوید.
چنانچه هنوز در وب سایت عضو نشده اید، می توانید در این جا، یک حساب کاربری برای خود ایجاد نمایید.
در صورتی که قبلا عضو وب سایت بوده اید ولی مشکل دسترسی به مطالب را دارید، لطفا وارد این صفحه شوید و نوع دسترسی خود را به روز رسانی فرمایید.

By  
او می‏تواند به عنوان یک مشاور در زمینه بازاریابی و تجارت الکترونیک، به مدیران صنایع مختلف جهت بهره برداری از اینترنت، نقش مفیدی داشته باشد. همچنین به عنوان یک مدرس علاقمند، قادر به مدیریت دوره های آموزشی جذاب و مفید است. وی توانائی لازم جهت مدیریت پروژه‌های مختلف اینترنتی، از طراحی وب سایت‏های معمولی تا راه اندازی پروژه های تجارت الکترونیک را دارا است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره نویسنده

is a personal technology columnist at goVisible, Dubai, author and founder of goVisible, a widely-read tech and how-to blog. Email: mahmood.

کتابخانه

کلیک کنید و عضو کانال شوید

Mahmood Bashash Telegram Channel کانال تلگرام محمود بشاش
آیا می خواهید بدانید مشکلات وب سایت شما چیست؟
و با رفع آنها، وضعیت وب سایت و درآمد شما بهبود یابد؟
در دوره آموزش رایگان ده روزه من شرکت کنید
تصمیم درستی گرفتید!
برایتان آرزوی موفقیت دارم
خروج
کتابچه رایگان مخصوص شرکت های متوسط و کوچک
استراتژی بازاریابی دیجیتالی

با دریافت این کتابچه رایگان و مختصر، شما قادر خواهید بود تا ایده های جالبی در مورد ساختار اصلی فکری یک استراتژی بازاریابی دیجیتالی کسب کنید و تا میزان زیادی، طراحی و پایه های اصلی بازاریابی دیجیتالی کسب و کار خود را ایجاد کنید.
آیا مایل به دریافت این فایل هستید؟

فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید تا فایل برای شما ارسال شود
درخواست شما ثبت شد
فایل مورد نظر برای شما ارسال خواهد شد