یکی‌از توانایی های مهم یک‌ بازاریاب موفق مخصوصا در فضای دیجیتال، دست به قلم بودن است.

توانایی در نوشتن برای سه نوع محتوای اصلی: برای معرفی برند، برای معرفی محصول و‌ برای آموزش مخاطب، از مهم ترین توانایی های متمایز کننده بازاریاب ها است.

بخشی از توانایی در‌ نوشتن ممکن است ذاتی باشد و‌ یا علاقه ای که از کودکی شکل گرفته. مثل من که برخلاف ۲۹ دانش آموز دیگر کلاس، همیشه عاشق زنگ انشاء بوده ام و در سن ۹ سالگی کتابی ۱۰ صفحه ای نوشته بودم که اصرار داشتم حتما باید چاپ شود!!!

آن کتاب چاپ نشد ولی عشق به نوشتن در من ادامه پیدا کرد تا زمانی که اینترنت پای خود را به ایران بازکرد و من شروع کردم به نوشتن وبلاگ و مقاله در مورد کسب و کار در فضای آنلاین و‌انتشار در وب سایت شخصی خودم.

این کار را فقط برای علاقه شخصی خودم انجام می دادم تا زمانی که آن حادثه اتفاق افتاد.
.
.
.
.
.
.
.
.
یکی از روزنامه های بسیار معتبر و‌معروف که بعدها توبیخ و کلا تعطیل شد، شروع به انتشار مقاله های من کرد. هر هفته یک مقاله تمام صفحه…

من یک شبه به یک متخصص معروف در سطح کشور تبدیل شده بودم و وب سایت من به عنوان مرجع اطلاعات مفید و ‌کاربردی تبدیل شده بود!

از همان جا بود که متوجه شدم من با سایر متخصصینی که حتی دانش بیشتری نسبت به من دارند یک سر و گردن بالاتر ایستاده ام و این بالاتر بودن را مدیون توانایی خودم در نوشتن و برقراری ارتباط با خواننده ها می دیدم.

این توانایی، حالا پس از ۲۰ سال هنوز هم از مهم ترین پایه های برند شخصی من بوده و هست و خواهد بود و من بابت این قدرت خدادادی متشکرم.

همین اواخر با دوست جوان و بسیار با انگیزه ای آشنا شده ام که می‌تواند این قدرت را در دیگران هم ایجاد کند تا هر کسی بتواند بنویسد و از این توانایی در تقویت‌ برند شخصی یا برند شرکتی خودش بهره ببرد.

او حتی به شما یاد می دهد چگونه یک کتاب بنویسید و برند شخصی خودتان را به شکلی باور نکردنی مستحکم کنید.

پیشنهاد می‌کنم از کانال و وب سایت او دیدن کنید:
https://t.me/shahinkalantari