سوال: عرفان عزيز دو تا سوال پرسيده. يكي از اونها در مورد سيستم پيشنهادي براي ارسال خبرنامه الكترونيكي هست و پرسيده براي شروع از چه سيستمي استفاده كنيم.
پاسخ: اول اينكه سيستم خبرنامه به گونه اي در ساير تاكتيك ها و ابزارهاي #بازاريابي_ديجيتال شما تنيده خواهد شد كه تغيير آن در آينده خيلي سخت و هزينه بر خواهد بود. لذا پيشنهاد مي كنم روي انتخاب سيستم حتما وسواس به خرج دهيد تا از همان ابتدا سيستم مناسبي را انتخاب و فعاليت هاي بازاريابي ايميلي خود را پايه گذاري كنيد.
من بدون اينكه سيستم خاصي را نام ببرم، در مورد خدماتي كه با ظاهري خوب و به دليل ارتباط با سيستم پرداخت در داخل ايران، خدمات ضعيفي را به كاربران ايراني ارائه مي كنند، نمي تونم فعلا در اين لحظه، خدمات خوب و قابل اتكاء در ايران را پيشنهاد دهم.
بر اساس تجربه و آزمايش و بر اساس امكانات مهم و حداقلي كه هر سيستم مديريت خبرنامه بايد داشته باشد، رتبه اول را به www.aweber.com و رتبه دوم را به www.mailchimp.com مي دهم. البته براي استفاده از هردو سيستم بايد خدمات كارت اعتباري داشته باشيد. ولي در www.mailchimp.com تا ٢٠٠٠ عضو خبرنامه، خدمات محدود رايگان خواهيد داشت.
براي ساخت خبرنامه، در هردو سيستم قالب هاي زيادي هست كه مي تونيد استفاده كنيد ولي من از سيستم مجزايي براي ساخت خبرنامه استقاده مي كنم به نام www.stampready.net كه اين بخش از خدماتشون رايگان است. امكانات طراحي قالب جديد در اين سيستم خيلي عالي است.

اگر شما هم سوالاتی دارید که می خواهید بپرسید، کافی است عضو کانال تلگرام شوید. در آنجا آدرس صفحه مخصوص ارسال سوال را خواهید یافت. برای عضویت در کانال، اینجا را کلیک نمایید.