چه نوع محتوایی در سال 2017 حکمفرمایی خواهد کرد؟ محمود بشاش مشاوره بازاریابی دیجیتال شبکه های اجتماعی

محتوای الکترونیک, وبلاگ

چه نوع محتوایی در سال 2017 حکمفرمایی خواهد کرد؟

17 ژانویه , 2017  

امروز همه جا صحبت از بازاریابی محتوایی است که به زبان خیلی ساده عبارت است از بازاریابی از طریق ارائه محتوای ارزشمند و آموزنده به مخاطب جهت جلب اعتماد او و کمک به حرکت او در قیف بازاریابی که طراحی کرده ایم.
به نظر خیلی ساده است، نه؟

شاید در تئوری، بازاریابی محتوایی کار ساده ای به نظر برسد ولی در عمل، از همین یکی دو سال قبل به این طرف، جزو یکی از مشکل ترین فعالیت های بازاریاب ها در فضای دیجیتال شده است.

دلیل این موضوع هم همین سادگی آن است! به این معنی که چون بازاریابی محتوایی امری ساده به نظر می آید، همه به آن رو آورده اند و هر شرکت کوچک و بزرگ و هر برند جدید و قدیمی و هر کارآفرینی را که می بینیم، بازاریابی محتوایی را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده و نتیجه آن چه شده؟ دنیای شلوغ و پلوغ و پر از نویز! نویزهای اطلاعاتی، نویزهای محتوایی و آلودگی محتوایی!

حالا دغدغه بازاریاب ها این شده که محتوایی تولید کنند که در این شلوغی و تراکم اطلاعات، قابل دیده شدن توسط مخاطبین باشد.
حتما هم خوب می دانید که ما انواع و اقسام محتوا داریم. متن، تصویر، ویدئو، اینفوگرافیک، دوره های آموزشی، گزارش ها، کتاب های الکترونیک و غیره و غیره.

حال سوال این است که اگر بخواهیم اولویت بندی کنیم و مثلا برای سال 2017 میلادی یک برنامه ریزی انجام دهیم و بر روی مهم ترین انواع محتوا که بیشترین تاثیر را داشته باشد، تمرکز کنیم، کدام را باید انتخاب کنیم؟

از من بپرسید، به شما می گویم روی ایمیل مارکتینگ و محتوای ایمیلی تمرکز کنید! و البته می دانم که اکثر شما با شنیدن این حرف من تعجب زده شده اید. چرا؟ چون امروزه متاسفانه به اشتباه، موجی از طرز فکر توسط برخی از متخصصین و صاحب نظران به راه افتاده که به دلیل وجود شبکه های اجتماعی و خدمات پیام رسان، ایمیل مارکتینگ کم رنگ شده و یا اینکه کلا مرده است و جای خود را به این ابزارهای جدید داده است.

حال اتفاقا مقدمه ای که من مطرح کردم برای رد همین ادعا است و اینکه به دلیل نویز زیادی که این ابزارهای مدرن ایجاد کرده اند، مجددا ایمیل مارکتینگ جایگاه مهم خود را یافته و به عنوان بهترین ابزار برقراری ارتباط با مخاطب مطرح شده است.

به نظر من هیچ ابزار مشابهی قابلیت رقابت با قدرت ایمیل مارکتینگ را تا اطلاع ثانوی نخواهد داشت.

در این جا یک مقاله برای شما انتخاب کرده ام که به این موضوع و همچنین سایر انواع محتوا که در سال 2017 حکمفرمایی خواهند کرد پرداخته است. خواندن این مقاله را به همه بازاریاب های عزیز توصیه می کنم:

What type of content is going to rule in 2017?

, ,

By
او می‏تواند به عنوان یک مشاور در زمینه بازاریابی و تجارت الکترونیک، به مدیران صنایع مختلف جهت بهره برداری از اینترنت، نقش مفیدی داشته باشد. همچنین به عنوان یک مدرس علاقمند، قادر به مدیریت دوره های آموزشی جذاب و مفید است. وی توانائی لازم جهت مدیریت پروژه‌های مختلف اینترنتی، از طراحی وب سایت‏های معمولی تا راه اندازی پروژه های تجارت الکترونیک را دارا است.2 Responses

 1. کیجانا گفت:

  سلام
  پست جالبی بودو مقاله پیشنهادیتون هم عالی بود
  بیشتر بنویسید
  موفق باشید

 2. علی عبدالکریمی گفت:

  چرا مثلاً یک رسانه روسی هندلینگ یک چنین کار آفرینی هایی را به عهده نمی گیرند؟ آیا معرفی و پورستانت آن مخصوص کشورهای خاصی است؟ چون زبانشان روسیست و انگلیسی نیست. و معلوم نیست شاید بتوانند این کار را بهتر انجام دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره نویسنده

is a digital marketing specialist, blogger, and Wordpress engineer from Toronto, Canada. Email: mahmood.

کتابخانه

کلیک کنید و عضو کانال شوید

Mahmood Bashash Telegram Channel کانال تلگرام محمود بشاش
آیا می خواهید بدانید مشکلات وب سایت شما چیست؟
و با رفع آنها، وضعیت وب سایت و درآمد شما بهبود یابد؟
در دوره آموزش رایگان ده روزه من شرکت کنید
تصمیم درستی گرفتید!
برایتان آرزوی موفقیت دارم
خروج
کتابچه رایگان مخصوص شرکت های متوسط و کوچک
استراتژی بازاریابی دیجیتالی

با دریافت این کتابچه رایگان و مختصر، شما قادر خواهید بود تا ایده های جالبی در مورد ساختار اصلی فکری یک استراتژی بازاریابی دیجیتالی کسب کنید و تا میزان زیادی، طراحی و پایه های اصلی بازاریابی دیجیتالی کسب و کار خود را ایجاد کنید.
آیا مایل به دریافت این فایل هستید؟

فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید تا فایل برای شما ارسال شود
درخواست شما ثبت شد
فایل مورد نظر برای شما ارسال خواهد شد