در سال های اخیر رشد سریع شبکه ها و رسانه های اجتماعی تحت وب، به یکی از موضوعات داغ مورد بحث کارشناسان اقتصادی و فعالان کسب و کار تبدیل شده است.

اصطلاحاً به استفاده از فناوری های مبتنی بر وب و تلفن همراه و ارتباطات مجازی که بر مبنای تعامل و گفتگو رشد می یابد، رسانه های اجتماعی (Social Media) اطلاق می شود.

امروزه ما شاهد رشد و توسعه انفجارگونه چنین شبکه هایی هستیم.

گشت و گذار و فعالیت در این شبکه ها، اکنون به یکی از اولویت های کاربران اینترنتی تبدیل شده است.

به طور متوسط کاربران فضای وب از هر شش دقیقه، یک دقیقه را صرف شبکه های اجتماعی می کنند و این آمار احتمالاً سیر صعودی خواهد داشت چرا که به نظر می رسد این تب قصد فروکش ندارد!

فیس بوک با آن جامعه چند صد میلیونی اش را در نظر بگیرید. تمام قاره اروپا و 93 درصد کاربران اینترنتی آمریکا عضو فیس بوک هستند.

اگر شما – به عنوان مدیر یک کسب و کار – ندانید که چطور قادر خواهید بود برند خود را در این جامعه مجازی گسترده، بازاریابی کنید و با استفاده از رسانه های اجتماعی میزان فروش خود را ارتقاء دهید، در واقع این خیل جمعیت و پتانسیل ناشی از آن فاقد هر نوع پیام و مفهومی برای شماست.

استفاده از ظرفیت های شبکه های اجتماعی برای بازاریابی کالا، فوت و فن های خاص خود را دارد که ذیلاً به چند مورد از آن اشاره می شود:

1. جامعه هدف
شما برای تبلیغ آنلاین محصولات و سرویس های خود باید یک «جامعه هدف» مشخص را در نظر داشته باشید.

به عنوان مثال اگر شما در منزل یا فروشگاه خود، کلوچه های خانگی تهیه می کنید و آنها را به فروش می رسانید، باید به آن دسته از کاربران شبکه های اجتماعی که به چنین موضوعاتی علاقه دارند، توجه نمایید و آنها را مخاطبان خود قرار دهید.

مسلماً همه کس نمی تواند مخاطب و مشتری شما باشد. این دایره را باید قدری محدودتر نمایید. این می شود همان «جامعه هدف».

این کار را نیز می توانید با ارسال عکس های اختصاصی و جذاب از کلوچه های تولیدی خود و یا در دسترس قرار دادن دستورالعمل تهیه این کلوچه های خوشمزه برای کاربران علاقه مند کلید بزنید.

اگر کلوچه های شما طعم کیفیت و سلامت بدهد و در کنار آن، برنامه تبلیغاتی خود را با برنامه ریزی دقیقی همراه کرده باشید، احتمالاً می توانید به رشد صعودی مشتری های خود کاملاً امیدوار باشید.

کلوچه خانگی فقط یک مثال ساده است. به این مثال هم توجه کنید:

اگر صاحب فروشگاه عرضه کننده لوازم مربوط به مراسم ازدواج هستید، از عروس ها و دامادهایی که مشتری شما هستند در حالت های مختلف عکس های باکیفیت بگیرید و با انتشار آنها در اینترنت، اجازه دهید عکس ها به جای شما سخن بگویند و تبلیغ کنند (البته پیش از آن، از عروس و دامادها اجازه بگیرید تا بعداً مشکل نقض حریم خصوصی گریبانگیر شما نشود).

2. جزئیات مهم است
برای موفق شدن در اینگونه تبلیغات اینترنتی، «توجه به جزئیات» را از یاد نبرید.

مردم معمولاً در پول خرج کردن وسواس دارند و به جزئیات کالا یا سرویسی که قصد خرید آن را دارند دقیق می شوند.

شما با دقت بر جزئیات، کیفیت کالای خود را به رخ مخاطب می کشید.

به عنوان مثال گاه ضرورت می یابد که بخش خاصی از کالاهای خود را برجسته کنید و بر همان ها بیشتر مانور بدهید.

یا می توانید از دید مشتری ها به قضیه نگاه کرده و با همین دید برنامه تبلیغاتی خود را تدوین یا برنامه فعلی را بهینه نمایید.

این که بخواهید فهرست کاملی از محصولات خود را تایپ کرده و آن را در معرض دید کاربران شبکه های اجتماعی قرار دهید، مطلوب نیست زیرا اولاً این کار فاقد اثربخشی لازم است و ثانیاً دوره این تبلیغات خشک و عبوسانه سپری شده است.

به عبارت دیگر احتمال این که چنین تبلیغی نادیده گرفته شود و افراد با بی اعتنایی از کنار آن رد شوند، بسیار زیاد است.

3. شیوه های درست
روش درست این است که: با تفکر و برنامه ریزی به پیش بروید؛ انواع محتواها – از فیلم و عکس گرفته تا متن و انیمیشن و غیره – را تهیه کنید و به اشتراک بگذارید؛ از حوزه کاری خود و صنعتی که در آن مشغول کسب و کار هستید اندکی پا را بیرون بگذارید و به انتشار موضوعات عامه پسند روی آورید.

در این روش مثلاً می توانید مجله اینترنتی با موضوعات جذاب و کاربرپسند تهیه کنید و یا اخباری که عموم افراد طرفدار آن هستند را تهیه و منتشر نمایید (کمابیش مشابه کاری که نشریات زرد انجام می دهند!)

ضمناً از منفی بافی و منفی گرایی دوری کنید.

برای برخی افراد، شبکه های اجتماعی یعنی دریچه ای برای فرار از تلخی های زندگی.

خیلی ها هستند که برای فرار از فکر قرض هایی که سررسید پرداخت آنها نزدیک شده، یا برای فراموشی موقت بداخلاقی های همسر و بیماری پدر پیرشان به اینترنت و گردش در فضای مجازی روی می آورند.

شما دیگر لازم نیست کام آنها را تلخ تر کنید! بلکه بر عکس شاد باشید و از مطالب، طرح ها و رنگ های جذاب، لذت آفرین و سرگرم کننده استفاده کنید.

کسی را به کاری مجبور نکنید به عنوان مثال برای این که کاربران شما بخواهند فلان مطلب را بخوانند از آنها ایمیل و اطلاعات کاربری و یک عالمه چیزهای دیگر مطالبه ننمایید.

دنیا، دنیای شتاب و سرعت است. کاربران معمولاً در اینگونه مواقع چنین سایت و صفحه ای را می بندند.

ختم کلام
با فکر باز، درهای جهان آنلاین را به روی خود بگشایید و ببینید با استفاده از چه راهکارهایی می توانید کاربران و مخاطبان آنلاین را تا حدی متقاعد کنید که آنها را در فروشگاه فیزیکی خود ملاقات نمایید.