وبلاگ

آیا تبلیغات ایمیلی شما، بر روی دستگاه های موبایل هم قابل خواندن است؟

23 نوامبر , 2014  

من اطلاعات کاملی در مورد شما ندارم، اما زمانی که خودم ایمیلی را بر روی گوشی موبایل دریافت می کنم و متوجه می شوم که برای تشخیص دادن و خواندن کلمات نیاز به باریک کردن چشم های خودم دارم، فورا اقدام به پاک کردن آن می کنم. ایمیل هایی که من آنها را پاک می کنم، جزء هرزنامه ها یا پیغام های غیر شخصی طبقه بندی نمی شوند- تنها مشکل آنها بهینه سازی ضعیف آنها برای دستگاه های موبایل می باشد. البته من تنها کسی نیستم که اقدام به انجام این کار می کند.
در حقیقت، در زمان ارسال این مطلب، 49% از پاسخ دهندگان به سوالات این تحقیق اعلام کرده اند که از بین ایمیل هایی که هر روز دریافت می کنند، تنها 25 مورد یا حتی کمتر از ایمیل های دریافتی آنها هرزنامه می باشد. این تعداد کمترین تعدادی است که در مجموع از بین 3304 نفر شرکت کننده می توانند به آن اشاره کنند.
اگر تنها تعداد اندکی از تمامی ایمیل های دریافتی در طی یک روز را ایمیل های هرز تشکیل دهند، این بدان معناست که شما از شانس خوبی برای رقابت کردن با دیگران در درون صندوق پستی مخاطبین خود برخوردار می باشید. البته آمادگی شما برای نمایش داده شدن بر روی صفحات موبایل تنها موضوعی است که می تواند موجب شکست یا موفقیت شما در این عرصه شود.

15 نمونه از اطلاعات آماری که در پی می آید، دلایل آن را توضیح می دهند:

مورد اول: استفاده از موبایل برای خواندن ایمیل ها در حال افزایش می باشد

1) 74% از صاحبان گوشی های هوشمند از دستگاه های خود برای چک کردن ایمیل های خودشان استفاده می کنند.
2) دستگاه های موبایل بخش عمده ای از ایمیل های باز شده را تشکیل می دهند که این مقدار در حدود 51% می باشد.
3) 68% از ایمیل های جی میل و یاهو بر روی دستگاه های موبایل باز می شوند.
4) تا پایان سال 2014، انتظار می رود مجموع کاربران موبایل که از دستگاه های خود برای باز کردن ایمیل ها استفاده می کنند در مجموع به 2.2 میلیارد نفر می رسد. تا این زمان، انتظار می رود 80% کاربران ایمیل به حساب های ایمیل خود از طریق دستگاه های موبایل دسترسی داشته باشند.
نکته اصلی؟ ایمیل هایی کاربر پسند برای استفاده کنندگان از دستگاه موبایل آماده کنید
کاربران بسیار زیادی در حال دسترسی به ایمیل های دریافتی خود از طریق دستگاه موبایل خودشان هستند و این تعداد پیوسته در حال افزایش می باشد. به منظور دریافت نتایج موثر از کمپین های بازاریابی ایمیلی خودتان، باید بررسی کنید و اطمینان کسب کنید که هر یک از آن ایمیل ها آمادگی خوانده شدن توسط آن 74% از صاحبان تلفن همراهی که برای خواندن ایمیل های خود از دستگاه موبایل استفاده می کنند را دارا باشند.

مورد دوم: کسب و کارها برای فعالیت در بستر موبایل آماده نمی شوند

5) تنها 11.84% از روزنامه های اینترنتی از روشهای طراحی کاربر پسند برای بهینه سازی شکل و ظاهر خود در دستگاه های موبایل بهره می برند.
6) 24% از شرکت ها از هیچ روشی برای بهینه سازی ایمیل های خود برای بازدید کنندگان خودشان در دستگاه های موبایل استفاده نمی کنند.
7) 39% از بازاریابان هیچ استراتژی مشخصی برای ایمیل ها در دستگاه های موبایل ندارند.
8) بیش از 95% ایمیل ها تنها بر روی یک دستگاه باز می شوند. تنها تعداد اندکی از کاربران ایمیل های خود را در ابتدا بر روی دستگاه های موبایل باز می کنند و سپس اقدام به ذخیره سازی آنها برای باز شدن و مطالعه مجدد بر روی دستگاه دیگر می کنند.
9) 70% از مصرف کنندگان بلافاصله اقدام به پاک کردن ایمیل های خود پس از مشاهده عدم بهینه سازی شدن آنها برای دستگاه موبایل می کنند.
نکته اصلی؟ با استفاده از ایمیل هایی که برای دستگاه های موبایل بهینه سازی شده اند، برنده این رقابت باشید.
بر خلاف افزایش تعداد موارد ایمیل هایی که بر روی دستگاه های موبایل خوانده می شوند، تعدادی از کسب و کارها از پاسخگویی به این تغییر خودداری می کنند. تغییرات فنی و تخصصی مورد نیاز برای قرار گرفتن در خیل پذیرندگان اولیه از سرمایه گذاری بازاریابان در یک استراتژی مناسب برای سیستم های موبایل جلوگیری می کند. اجازه ندهید شما در بین آن دسته از بازاریابان قرار بگیرید. استفاده کنندگان از موبایل هرگز اقدام به نشانه گذاری ایمیل های دریافتی خود بر روی دستگاههای موبایل برای خواندن آنها در فرصتی مناسب نمی کنند. زمانی که یکبار اقدام به خواندن آن بر روی دستگاه های موبایل بکنند، دیگر تمام شده است.
شما می توانید یکی دیگر از آن ارسال کنندگان بهینه سازی نشده باشید، یا اینکه می توانید قبل از اینکه این رقابت به اوج خودش برسد وارد این روند شوید و نسبت به بقیه سریعتر به اهداف خود دست پیدا کنید. خوشبختانه ابزارهای زیادی موجود هستند که از قابلیت نشان دادن منبع ترافیک ورودی به سایت شما برخوردار می باشند، که در این میان برخی از آنها در عین داشتن توانایی برای نشان دادن اینکه چه کسی ایمیل شما را باز کرده، برای شما مشخص می کنند که ایمیل مربوطه بر روی چه دستگاهی باز شده است.

مورد سوم: ایمیل های باز شده در دستگاه های موبایل ایجاد درآمد می کنند

10) احتمال این وجود دارد که 56% از خریداران در سال آینده از طریق یک اپلیکیشن موبایل اقدام به انجام خرید بکنند.
11) 69% از خریداران از طریق دریافت ایمیل های مختلف برای انجام خریدی از طریق دستگاه های موبایل خود تحت تاثیر قرار گرفته اند.
12) 90% مصرف کنندگان که به برنامه های وفاداری به موبایل پیوسته اند احساس می کنند از این برنامه ها ارزش های قابل توجهی را به دست آورده اند.
13) پیشنهاد خاص (27%)، ووچرها (21%) و ایمیل ها دارای زمان انقضاء (21%) جزء محبوب ترین ایمیل هایی هستند که می توان انتظار دریافت آنها بر روی موبایل را داشت.
14) تقریبا دو سوم مصرف کنندگان که مشترک برنامه های بازاریابی ایمیلی هستند، اعلام کرده اند که در نتیجه دریافت یک پیغام کاملا مرتبط از طریق بستر موبایل اقدام به انجام خریدی کرده اند.
15) پیشنهاد های دریافت شده از طریق موبایل تا 10 برابر بیشتر نسبت به پیشنهادهای چاپی منجر به خرید شده اند.
نکته اصلی؟ از محتوای مناسب برای بازاریابی ایمیل برای کسب درآمد استفاده کنید
اگر یک کسب و کار در حوزه تجارت الکترونیک باشید که بطور مستقیم از طریق ارسال ایمیل ها یا ار طریق ارسال پیشنهادها به دیگر کسب و کارها اقدام به ایجاد مشتری بالقوه برای خودتان می کنید، ارسال ایمیل های کاربر پسند و بهینه سازی شده می تواند منجر به افزایش حداقل درآمد شما شود.
در اینجا نباید چیزی غیر از حقیقت را به شما بگویم که بهینه سازی ایمیل ها فرایندی زمان بر است. اما صرف قدری زمان بیشتر در زمان طراحی کمپین های بازاریابی شما می تواند به میزان زیادی موجب رشد کسب و کار شما شود.

, ,

By  
او می‏تواند به عنوان یک مشاور در زمینه بازاریابی و تجارت الکترونیک، به مدیران صنایع مختلف جهت بهره برداری از اینترنت، نقش مفیدی داشته باشد. همچنین به عنوان یک مدرس علاقمند، قادر به مدیریت دوره های آموزشی جذاب و مفید است. وی توانائی لازم جهت مدیریت پروژه‌های مختلف اینترنتی، از طراحی وب سایت‏های معمولی تا راه اندازی پروژه های تجارت الکترونیک را دارا است.1 Response

  1. meysam1 گفت:

    تشکر ممون خوب بوداست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره نویسنده

is a digital marketing specialist, blogger, and Wordpress engineer from Toronto, Canada. Email: mahmood.

کتابخانه

کلیک کنید و عضو کانال شوید

Mahmood Bashash Telegram Channel کانال تلگرام محمود بشاش
آیا می خواهید بدانید مشکلات وب سایت شما چیست؟
و با رفع آنها، وضعیت وب سایت و درآمد شما بهبود یابد؟
در دوره آموزش رایگان ده روزه من شرکت کنید
تصمیم درستی گرفتید!
برایتان آرزوی موفقیت دارم
خروج
کتابچه رایگان مخصوص شرکت های متوسط و کوچک
استراتژی بازاریابی دیجیتالی

با دریافت این کتابچه رایگان و مختصر، شما قادر خواهید بود تا ایده های جالبی در مورد ساختار اصلی فکری یک استراتژی بازاریابی دیجیتالی کسب کنید و تا میزان زیادی، طراحی و پایه های اصلی بازاریابی دیجیتالی کسب و کار خود را ایجاد کنید.
آیا مایل به دریافت این فایل هستید؟

فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید تا فایل برای شما ارسال شود
درخواست شما ثبت شد
فایل مورد نظر برای شما ارسال خواهد شد