محمود بشاش متولد بهمن ماه سال 1346 هجری شمسی و دارای مدرک تحصیلی مهندسی در رشته برق الکترونیک است. او به مدت دو سال در دانشگاه صنعتی شریف در رشته مهندسی صنایع تحصیل کرده است و پس از آن به دلیل تعطیلی موقت دانشگاه ها بر اثر حملات هوایی و موشکی به تهران، مدتی را به عنوان دانشجوی میهمان در دانشگاه شهر زادگاهش یعنی زاهدان ادامه داده و در همان زمان به دلیل آشنایی با رایانه های PC که تازه وارد بازار ایران شده بودند و ایجاد علاقه به برنامه نویسی رایانه، تغییر رشته داده و در رشته مهندسی برق الکترونیک دانشگاه سیستان و بلوچستان، ادامه داده و فارغ التحصیل شده است. او زندگی حرفه‏ ای خود را به عنوان برنامه نویس و مدیر فنی در شرکت همکاران سیستم آغاز نموده است. روحیه جستجوگر و علاقه وافر او به یادگیری، همواره او را جزو کسانی که اولین چیزها را آزمایش یا ابداع می‏کرده اند قرار داده است. همین روحیه باعث شد تا در سال 1375 هجری شمسی که حضور اینترنت در ایران روزهای اول خود را می‏گذراند و دسترسی به ایمیل با روش‌های بسیار ابتدائی و گستره محدود برای عده بسیار معدودی فراهم بود، او به دنبال راه اندازی یک سرور میزبان وب در شرکتی که در آن مشغول به کار بود، باشد. او سپس یک شبکه محلی کوچک بین شرکت و خانه خود ایجاد نمود که بتواند آن را به عنوان یک نمونه آزمایشگاهی از اینترنت واقعی، به مدیران شرکت نشان دهد و علاقه و مجوز آنها را برای فعالیت در این زمینه جلب کند.

او از همان روزها با مفاهیم پایه وب و اینترنت آشنا شد و به تدریج شبکه آزمایشگاهی او به عنوان یکی از اولین شبکه‌های اینترانت رایگان ایرانی مطرح شد که علاقمندان می‌توانستند به آن متصل شده و از خدمات اینترنت در مقیاس کوچک، استفاده کنند.

یکی از اولین شرکت های ایرانی ارائه کننده خدمات ثبت دامنه و میزبانی وب در ایران توسط او مدیریت می‏شد و سمینارهای او در زمینه اینترنت و تجارت الکترونیک مخاطبان خاص خود را داشت.
با رشد اینترنت در جهان و در ایران، فعالیت‏های او نیز گسترش یافت و به عنوان مدیرعامل شرکت طراحی وب سایت در ایران به فعالیت خود ادامه داد و در این زمینه پروژه‌های قابل قبول زیادی به همراه تیم جوان و صاحب دانش خود اجرا نمود. دیدگاه و علاقه او در اطلاع رسانی و آموزش به دیگران که شاید بخشی از محبوبیت او مدیون همین روحیه باشد، باعث شد تا وب سایت شخصی او به عنوان یکی از وب سایت های محبوب برای کسانی که تشنه اطلاعات فارسی در زمینه بازاریابی و تجارت الکترونیک بودند تبدیل شود و تقریبا تمامی مقاله‌های او در روزنامه‏ها و مجله‏های معتبر ایران چاپ شوند. او دارای مقالاتی به زبان انگلیسی نیز هست که تمامی آنها در وب سایت‏های معتبر جهانی و با نام او منتشر شده‏اند. حتی برخی از این مقاله‏ها توسط سایر متخصصین، به فارسی ترجمه شده‏اند و در سایر وب سایت‏ها مورد استفاده قرار گرفته‏ اند. او از محافل معتبر جهانی دارای گواهی‏نامه‏ های معتبری است که جنبه علمی دانش او را مورد تایید بیشتری قرار می‏دهند. علاقه به یادگیری و مطالعه نامحدود، باعث شده است تا همواره دارای اطلاعات به روز در زمینه جدیدترین تحولات دنیای اینترنت باشد و طرح ها و برنامه‏ های متعددی در لیست خود برای تست و اجرا داشته باشد.

او می‏تواند به عنوان یک مشاور در زمینه بازاریابی و تجارت الکترونیک، به مدیران صنایع مختلف جهت بهره برداری از اینترنت، نقش مفیدی داشته باشد. همچنین به عنوان یک مدرس علاقمند، قادر به مدیریت دوره های آموزشی جذاب و مفید است. وی توانائی لازم جهت مدیریت پروژه‌های مختلف اینترنتی، از طراحی وب سایت‏های معمولی تا راه اندازی پروژه های تجارت الکترونیک را دارا است.

توضیح در مورد مطالب وب سایت:
همه مطالب موجود در وب سایت من، تولید شده توسط خود بنده نیستند و از مطالب وب سایت های انگلیسی و ترجمه فارسی آنها هم استفاده شده است.
من معمولا اگر مطلب جالبی در وب سایت های غیر فارسی ببینم، برای ترجمه استفاده می کنم و سعی می کنم با کمی تغییرات و گاهی بومی سازی، آن را برای مخاطب ایرانی، مناسب سازی کنم.

من به هیچ وجه مطالب وب سایت های فارسی را به نام خودم منتشر نمی کنم و اگر از مطالب فارسی سایر وب سایت ها استفاده کنم، حتما منبع را ذکر می کنم.

من از همکارانی در ایران برای ترجمه و به روز رسانی مطالب کمک می گیرم. ممکن هست به دلیل سهل انگاری، مطالبی که برای من ترجمه شده، در اختیار دیگران قرار بگیرد بدون اینکه قید شود که این مطلب برای من ترجمه شده است. در این موارد توقع دارم که دوستانی که متوجه این موضوع می شوند، مطلب را استفاده نکنند.

از طرف دیگر، ممکن هست دوستی که کار ترجمه برای من انجام می دهد، دقیقا همان مقاله را برای شخص دیگری هم ترجمه کرده باشد و سهوا همان مطلب را به من هم ارائه دهد. در این صورت، قبلا از ایجاد سوء تفاهم عذرخواهی می کنم و چنانچه به من اطلاع دهید، حتما آن مطلب را استفاده نخواهم کرد.

همچنین چنانچه تصاویری در وب سایت استفاده شده باشد که دارای حقوق مولف باشد، لطفا به من اطلاع دهید تا مورد بررسی قرار بگیرد.