تجارت الکترونیک

افزایش فروش به کمک اینترنت

27 اکتبر , 2010  

Lisa Timon صاحب يک شرکت فروش محصولات خاص و جالبی است. او مواد و محصولاتی را ارائه می کند که شرکت های تولید کننده کتاب ها و آلبوم های عکس یادگاری از آنها جهت تولید این آلبوم ها استفاده می کنند. یک تجارت کوچک و جالب به نام Create My Keepsake.

Lisa Timon با یک چالش جدی روبرو بود. او می خواست شرکت کوچک خود را در صدر شرکت های رقیب خود در نحوه ارتباط با مشتری ها، قرار دهد.

او می گوید: در تجارت من، همیشه محصولات جدید وارد بازار می شوند که اگر می خواستم در عرصه رقابت، موفق بشوم، باید مشتری ها را از این محصولات جدید با خبر می کردم، در غیر اینصورت، آنها سراغ سایر رقبای من برای خرید، می رفتند.

Lisa Timon یک نرم افزار ارسال خبرنامه الکترونیکی (Newsletter) داشت که قبلا از آن برای ارسال خبرنامه به مشتری ها استفاده می کرد. او اقدام به تقویت این کار کرد. در شروع کار، او تنها 500 نفر عضو در لیست خود داشت. او خبرنامه را طوری طراحی کرد که هرگونه محصول جدید یا تخفیف های مختلف را به صورت خبرنامه، برای مخاطبان و مشتری های خود ارسال می کرد.

کار جالبی که او در خبرنامه خود انجام داد، اقدام به ارسال مشاوره ها و پیشنهاد های جالبی کرد که به خریداران محصولات او کمک می کرد بتوانند تولیدات جالب تری ارائه کنند. به این ترتیب، مخاطبان او، با علاقه، منتظر دریافت خبرنامه های او بودند. به این ترتیب، تعداد عضوهای خبرنامه او افزایش یافت و مشتری های بیشتری جذب او شدند.

این یک موفقیت بزرگ برای او بود. تعداد بیشتر مشتری مساوی بود با تعداد خرید بیشتر از او و در نتیجه درآمد بیشتر. از طرفی، خبرنامه او کم کم مخاطبان بیشتری پیدا کرده و نام شرکت او، در صدر لیست رقبای او قرار گرفت.

او طی چند ماه، تعداد مشتری های خود را دو برار کرد و نام شرکت او و خود او به عنوان یک فرد صاحب نظر و متخصص در کار خود، مطرح شد. او این پیشرفت را مرهون استفاده از امکانات بازاریابی اینترنتی بود.

By  -    
او می‏تواند به عنوان یک مشاور در زمینه بازاریابی و تجارت الکترونیک، به مدیران صنایع مختلف جهت بهره برداری از اینترنت، نقش مفیدی داشته باشد. همچنین به عنوان یک مدرس علاقمند، قادر به مدیریت دوره های آموزشی جذاب و مفید است. وی توانائی لازم جهت مدیریت پروژه‌های مختلف اینترنتی، از طراحی وب سایت‏های معمولی تا راه اندازی پروژه های تجارت الکترونیک را دارا است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره نویسنده

is a digital marketing specialist, blogger, and Wordpress engineer from Toronto, Canada. Email: mahmood.

کتابخانه

کلیک کنید و عضو کانال شوید

Mahmood Bashash Telegram Channel کانال تلگرام محمود بشاش
آیا می خواهید بدانید مشکلات وب سایت شما چیست؟
و با رفع آنها، وضعیت وب سایت و درآمد شما بهبود یابد؟
در دوره آموزش رایگان ده روزه من شرکت کنید
تصمیم درستی گرفتید!
برایتان آرزوی موفقیت دارم
خروج
کتابچه رایگان مخصوص شرکت های متوسط و کوچک
استراتژی بازاریابی دیجیتالی

با دریافت این کتابچه رایگان و مختصر، شما قادر خواهید بود تا ایده های جالبی در مورد ساختار اصلی فکری یک استراتژی بازاریابی دیجیتالی کسب کنید و تا میزان زیادی، طراحی و پایه های اصلی بازاریابی دیجیتالی کسب و کار خود را ایجاد کنید.
آیا مایل به دریافت این فایل هستید؟

فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید تا فایل برای شما ارسال شود
درخواست شما ثبت شد
فایل مورد نظر برای شما ارسال خواهد شد