هر کسب و کار کوچکی، برای ادامه بقاء، به حضور موثر و فعال در فضای آنلاین نیاز دارد و شروع این فعالیت، بی هیچ بهانه ای، از یک وب سایت جمع و جور شروع می شود.

درست در همین لحظه است که ذهن صاحبان کسب و کارها، آشفته و پریشان می شود، یعنی زمانی که تصمیم می گیرند برای کسب و کار خود وب سایتی راه اندازی کنند و تازه متوجه می شوند هیچ ایده مشخصی از یک وب سایت مناسب برای کسب و کار خود ندارند.

من هم روزی دقیقا در همین شرایط بوده ام و خوب می دانم که این چالش تا چه حد می تواند ذهن شما را به خود مشغول کند و خواب شب را از شما بگیرد. این روزها هم که دیگر این موضوع خیلی ذهن من را آشفته نمی کند، چالش دیگری برای من ایجاد شده است و آن هم پاسخگویی به سوال های جوانانی است که می خواهند کسب و کاری راه اندازی کنند و دقیقا مهم ترین و اولین سوال های آنها در مورد همین موضوع طراحی وب سایت است.

همه می خواهند بدانند چه آیتم ها و بخش هایی برای یک وب سایت موفق، لازم و واجب هستند که از همان لحظه اول طراحی، باید در نظر گرفته شوند.


خوب، همه می دانیم که راه اندازی یک وب سایت، با یک نام دامنه شروع می شود و انتخاب یک نام دامنه خوب، خودش داستانی مفصل است و تا شما خودتان آستین بالا نزنید، هرگز درک نخواهید کرد که این کار، تا چه حد مشکل و زمان بر و مایوس کننده است. داستان آن را در یک مقاله جداگانه خواهم گفت.

طراحی نقشه سایت (Site Map) گام مهم دیگری است که به جرات می توانم بگویم اشتباهاتی که در طراحی آن صورت می گیرد معمولا از مهم ترین عوامل شکست پروژه طراحی وب سایت شما خواهد بود.

قرار گرفتن “گزاره ارزش منحصر به فرد (Unique Value Proposition)” شما و همچنین “درخواست های عمل (Call To Action)” در جای مناسب صفحات وب سایت شما، بسیار مهم هستند و باید به درستی انجام شوند.

همه این عوامل و خیلی عوامل دیگر که در این اینفوگرافیک مطرح شده اند به وب سایت شما کمک خواهند کرد تا بتواند بازدید کنندگان را به خریدار تبدیل (Convert) کند.

بر روی تصویر کلیک کنید تا اینفوگرافیک را در اندازه بزرگ مشاهده کنید.

27 FEATURES THAT MAKE UP A SUCCESSFUL SMALL BUSINESS WEBSITE Mahmood Bashash