شرکت های نوپا پول زیادی برای خرج کردن ندارند ولی این به این معنی نیست که شما نمی توانید کارزارهای بازاریابی موفقی را سازمان دهی کنید.

هر کسب و کاری از فاز “نوپا” یا استارتاپ آغاز به فعالیت می کند. یعنی از مرحله ای که مشتری ها، کم و پراکنده هستند، درآمد کم است و شما هم 100 درصد مطمئن نیستید که دارید چه کار می کنید، حتی اگر یک کارآفرین بالفطره باشید.

در این مرحله، آخرین چیزی که به آن فکر می کنید، خرج کردن پولی که ندارید، برای خدماتی که لازم ندارید است. مخصوصا اگر خودتان سرمایه گذار اصلی کسب و کارتان باشید، وسواس خیلی بیشتری در خرج کردن خواهید داشت.

در این شرایط، معمولا بودجه های بازاریابی کم و یا حذف می شوند. خود این موضوع نا عاقلانه است چون بازاریابی، بهترین راه برای جذب مشتری بیشتر و کسب درآمد بیشتر است.

این نوعی سرمایه گذاری است که هرچه بیشتر در آن پول وارد کنید، برداشت بیشتری هم خواهید داشت.

به همین دلیل، پنج راه کار زیر برای هر کسب و کار نوپایی مناسب خواهد بود:

1-بازاریابی محتوایی (Content Marketing). اگر خودتان محتوای وب سایت و مقاله ها را می نویسید، خرج شما فقط زمانی است که صرف این کار می کنید. حتی یک یا دو پست در هفته هم تاثیرات شگرفی در جلب مخاطب، افزایش اعتبار و افزایش فروش شما خواهد داشت. و البته این محتوا، سوخت حرکت دهنده کل استراتژی بازاریابی شما را هم تامین خواهد کرد. شما در تمام مراحل قیف بازاریابی جاذبه ای، نیاز به محتوای تازه و مفید دارید.

فقط عضوهای وب سایت به ادامه مطلب دسترسی دارند