یکی از چالش های هر بازاریاب در فضای آنلاین و در فعالیت های دیجیتال مارکتینگ، شناسایی و یا تعریف مخاطب هدف (Buyer Persona) و سپس طراحی و تدوین استراتژی مناسب برای هدف قراردادن هریک از این مخاطبین با تولید محتوای مناسب می باشد.

هر مطلب و پستی که در شبکه های اجتماعی منتشر می شود توسط افراد مختلف مورد نقد و بررسی قرار می گیرد که همیشه هم این نقدها و بررسی ها یکسان نیستند و ما با دریافت سیگنال های کاملا متفاوت از مخاطبین، گاهی ممکن است گیج و یا حتی نا امید شویم.

چرا مطلب هفته قبل من اینقدر بازخورد خوبی داشت ولی مطلب دیروز من فقط فیدبک منفی دریافت کرد. این حس می تواند تاثیر منفی در ما بگذارد مگر اینکه از زاویه مخاطب هدف به موضوع نگاه کنیم و آنگاه خواهیم دید که این یک موضوع عادی و طبیعی است. قطعا همه محتوایی که ما تولید می کنیم برای همه مخاطبین ما مناسب و جذاب نیست و این جا است که اهمیت شناسایی مخاطبین هدف مشخص می شود.

در این برنامه تجربه واقعی خودم از این موضوع را با شما به اشتراک گذاشته ام و به نظرم می تواند ایده های خوبی به شما بدهد. این که چطور فیدبک های مختلف باعث سردرگمی من شده و چطور با تمرکز بر موضوع مخاطب هدف توانسته ام موضوع را تحلیل کنم و برای بهبود آن تلاش کنم.

امیدوارم مطالب این پادکست برای شما مفید باشد. من را حتما از نظرات خود آگاه کنید.

راستی، حتما این پادکست را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

کالج کارآفرینی و کسب وکار Persist در کشور کانادا حامی این برنامه بوده است.

اگر می خواهید شما هم حامی برنامه های پادکست شوید، لطفا در این صفحه وارد شده و فرم درخواست را تکمیل و ارسال کنید:
https://mahmoodbashash.com/podcast-subscribe
موفق باشید.