چرا بازاریابی محتوایی؟

محاسبه نرخ بازگشت سرمایه (Return On Investment – ROI) از یک سرمایه گذاری مرتبط با تبلیغات در رسانه های سنتی مثل تلویزیون، روزنامه ها، رادیو و غیره، تقریبا برای هر بازاریابی غیر ممکن است.

مطمئنا می توانیم در مورد بسیاری از نکات مثبت، تاثیر گذاری تبلیغات و کمپین تبلیغاتی که طراحی کرده ایم، صحبت کنیم. اما برای برقراری ارتباطی یک به یک بین عناصر درآمداحتمالی جدید – درآمدی که ذره ذره آن به سختی حاصل شده باشد – با تبلیغی که در میانه برنامه های رنگ به رنگ از تلویزیون پخش می شود، چطور؟ حتما کار سختی است، خصوصا در عصر حضور دوربین های ضبط دیجیتال. مخاطبین امروز شما، برنامه های مورد علاقه خود را نه در تلویزیون، بلکه در دستگاه های قابل حمل خود مثل تبلت و موبایل می بینند. و یا اینکه با پرداخت آبونمان های بسیار اندک، برنامه ها را از طریق تلویزیون های کابلی و مبتنی بر اینترنت، دریافت می کنند. امروزه اغلب بیننده های تلویزیون دقیقا در زمان پخش چنین تبلیغاتی، برنامه رو جلو زده و سریعا از آن رد می شوند، بدون اینکه توجهی به آن داشته باشند.

این دقیقا همان دلیلی است که بنا بر آن بازاریابی محتوایی بسیار با ارزش می شود.


اگر این روش بازاریابی به درستی اجرا شود، بخشی به شدت قابل اندازه گیری از آمیخته بازاریابی شما خواهد بود – بخشی که افزایش میزان آگاهی از برند شما، میزان تعامل مخاطب با برند شما و حتی نتایج حاصل از سود و زیان را ملموس خواهد نمود.

کلید اصلی موفقیت در این روش بازاریابی، دنبال کردن مجموعه ای از گام های حیاتی است که در این کتاب الکترونیکی به آنها خواهم پرداخت.

جهت دریافت کتاب الکترونیکی، روی تصویر زیر کلیک نمایید:

 

download