دوستان زیادی از من سوال می کنند که در بازاریابی محتوایی، چه نوع محتوایی باید تولید کنند و چه مطالبی باید بنویسند که به جذب مخاطب بیشتر برای کسب و کارشان کمک کند. این دوستان در زمینه های مختلفی فعالیت دارند. از یک وب سایت فروشگاه آنلاین که مخاطبین کاملا عمومی دارد که در لحظه، تصمیم به خرید می گیرند تا یک شرکت فروش محصولات آی تی که مخاطبینشان مدیران رده بالای تصمیم گیرنده در سازمان است.

در سوال های مطرح شده که در واقع انعکاس نگرش این دوستان می باشد، مشخص است که نوع نگاه به موضوع بازاریابی محتوایی هنوز به طور دقیق برای این دوستان شفاف نیست. در این مورد بیشتر توضیح می دهم.

ببینید دوستان، تولید محتوا و بازاریابی محتوایی، مثل یک اژدها است و دو سر دارد! یک سر آن ما، به عنوان بازاریاب های دیجیتال هستیم و یک سر آن هم، مخاطب ما است که قرار است محتوای تولید شده را مصرف کند.

نکته خیلی مهم این است که اگر شما در تولید محتوا، سر خودتان را در اولویت قرار دهید و شروع کنید به تولید انبوهی از محتوا مثل پست های بلاگ، خبرنامه های آنلاین، اینفوگرافیک ها، ویدئو و پادکست ها وغیره و آنها را در کانال های اجتماعی مختلف توزیع کنید و همه این محتوا را بر این اساس تولید کرده باشید که: “من می خواهم مخاطب من این محتوا را مصرف کند”، آنوقت باید مطمئن باشید که این سر اژدها آنقدر بزرگ خواهد شد که سر دیگر را خواهد خورد!

ببین دوست من. در تولید محتوا، مخاطب شما تنها چیزی که برایش مهم نیست، حرف هایی است که شما می زنید! می پرسی پس چی باید بگم و چه محتوایی باید تولید کنم؟ خوب نکته کلیدی دقیقا همین جا است.

دو موضوع مهم را باید در زمان تولید محتوا در نظر بگیری:

1.تعریف و شناخت دقیق مخاطب هدف (Buyer Persona) و تولید محتوا بر اساس نیازهای واقعی او

فقط عضوهای وب سایت به ادامه مطلب دسترسی دارند