از زمان آغاز و معرفی بازاریابی جاذبه ای، شرکت های بیشتر و بیشتری در حال مشاهده مزایای این نوع از بازاریابی هستند. خواه این استفاده در تصویر برند، افزایش مشتریان بالقوه و مشتریان نهایی یا افزایش ترافیک ورودی به وب سایت شما باشد، روش به کار گرفتن و اصول بازاریابی جاذبه ای روشی فوق العاده برای بهبود استراتژی فعلی بازاریابی شما می باشد.

اگر تازه قصد شروع کردن دارید یا همین چندی پیش فعالیت های بازاریابی خود را در ارتباط با بازاریابی جاذبه ای آغاز کرده اید، قبل از هر چیز از این چند تاکتیک استفاده کنید:

1- فهرست مشتریان فعلی خود را مورد بازبینی قرار دهید

در طی سال های متمادی، می بایست در دوره های مختلف فهرستی از مشتریان نهایی و بالقوه برای خودتان تهیه کرده باشید (که در غیر اینصورت در حال حاضر کسب و کار شما وجود خارجی نداشت، درست است؟). نگاهی به این فهرست مشتریان داشته باشید و بررسی کنید و ببینید این افراد در کجای قیف فروش شما قرار گرفته اند. افرادی را از بین آنها پیدا کنید که مطابق با شخصیت های مد نظر شما هستند و برای شروعی خوب و مناسب در رابطه با ایده های محتوا و پیشنهادات آینده خود، فهرستی از مجموع فعالیت هایی که آنها در گذشته در ارتباط با شما انجام داده اند را تهیه کنید (بازدید های از وب سایت، محصولات و خدمات خریداری شده و . . .).

فقط عضوهای وب سایت به ادامه مطلب دسترسی دارند