اگر راجع به استارت آپ اطلاعاتی نداشته باشیم و بخواهیم ان را در یک جمله بیان کنیم، باید گفت:
استارت آپ = رشد
رشد = حذف اصطکاک

اشتباه اصلی استارت آپ ها فراموش کردن اهمیت نیاز بازار است.
به عنوان یک استارت آپ باید آنچه را که کاربران می خواهند در اختیارشان قرار دهیم، همان گونه که سم آلتمن مدیر شرکت Y Combinator می گوید:

هدف شما به عنوان استارت آپ ایجاد چیزی است که کاربران دوست دارند، و با انجام این کار متوجه می شوید که چطور می توان کاربران بیشتری بدست آورد. اما این بخش اول، چالش حیاتی شرکت های واقعأ موفق امروزی است. تمام آن ها با محصولاتی شروع کرده اند که کاربران ابتدایی آن ها، عاشق آن محصولات بوده اند و آن را به افراد دیگر نیز معرفی کرده اند. اگر شما موفق به انجام چنین کاری نشوید حتما” شکست خواهید خورد. و اگر شما خودتان را با این موضوع که کاربران شما محصولات شما را دوست دارند، در صورتی که این چنین نیست فریب دهید شما باز یک شکست خورده هستید.


قبرستان استارت آپ ها مملو از افرادی است که فکر کرده بودند می توانند این مرحله از تولید محصول را حذف کنند. اگر هدف شما ساخت چیزی است که کاربران می خواهند، پس وظیفه شما یافتن نیازهای کاربران و برطرف کردن آن در زمان های مورد نیاز آن ها است.

به همین علت، رشد یک فرآیند اصطکاک زا و تسهیل کننده است، و نه یک فرآیند پیچیده و سخت کننده.

این به آن معنا نیست که نباید ویژگی ها و کاربردهای مختلف را به محصولات و خدمات اضافه نمود، بلکه قابلیت جدید باید زمانی ایجاد شود که کاربران قبلا” نیاز به آن را احساس کرده اند و پیاده سازی آن باعث شود که کاربران بیشتری امکان استفاده بهتر و بیشتر از محصول را داشته باشند.

مردم نیازهای مختلفی دارند (که گاهی حتی خودشان آن ها را نمی شناسند) و شما به راحتی می توانید روی این خواسته ها دست بگذارید. لازم نیست خواسته جدیدی خلق کنید. وظیفه شما شناسایی نیازهای کاربران و برآوردن آنها با راهکارهای هرچه ساده، سریع و جذاب تر است.

Ev Williams موسس Blogger ، Twitter وMedium در یک مصاحبه رسمی، استراتژی خود را برای ساخت یک کسب و کار میلیارد دلاری به این صورت توصیف می کند:

یکی از خواسته های کاربران، ترجیحا” خواسته ای که مدت ها است به دنبال آن هستند را انتخاب کنید و به خوبی آن را تحلیل کنید و با استفاده از ابزارهای پیشرفته، اقدامات بعدی را برنامه ریزی کنید.

رشد مانند آب است. با محدودیت های محیطی فرم و شکل آن تغییر می کند. شکل دادن به این محدودیت های محیطی به عهده شما است.
مانند آب بی شکل و بدون فرم باشید.
آب در یک فنجان مثل فنجان می شود.
آب داخل بطری به شکل بطری در می آید.
آب در یک قوری دقیقا” مشابه همان قوری است.
آب قدرت جریان یافتن می تواند جاری شود. یا می تواند در هم شکند.
“بروس لی”

مشخص کنید که رشد در محصول شما از چه جهاتی می تواند صورت پذیرد و سپس عواملی را که باعث عدم رشد محصول شما و جلوگیری از دسترسی کاربران به آن محصول پیشرفته می گردد را حذف نمایید.