sprout growth friction startup success entrepreneur mahmood bashash موفقیت استارتاپ نوپا رشد

استارتاپ, کارآفرینی, موفقیت, وبلاگ

رشد یعنی حذف اصطکاک

27 جولای , 2016  

اگر راجع به استارت آپ اطلاعاتی نداشته باشیم و بخواهیم ان را در یک جمله بیان کنیم، باید گفت:
استارت آپ = رشد
رشد = حذف اصطکاک

اشتباه اصلی استارت آپ ها فراموش کردن اهمیت نیاز بازار است.
به عنوان یک استارت آپ باید آنچه را که کاربران می خواهند در اختیارشان قرار دهیم، همان گونه که سم آلتمن مدیر شرکت Y Combinator می گوید:

هدف شما به عنوان استارت آپ ایجاد چیزی است که کاربران دوست دارند، و با انجام این کار متوجه می شوید که چطور می توان کاربران بیشتری بدست آورد. اما این بخش اول، چالش حیاتی شرکت های واقعأ موفق امروزی است. تمام آن ها با محصولاتی شروع کرده اند که کاربران ابتدایی آن ها، عاشق آن محصولات بوده اند و آن را به افراد دیگر نیز معرفی کرده اند. اگر شما موفق به انجام چنین کاری نشوید حتما” شکست خواهید خورد. و اگر شما خودتان را با این موضوع که کاربران شما محصولات شما را دوست دارند، در صورتی که این چنین نیست فریب دهید شما باز یک شکست خورده هستید.


قبرستان استارت آپ ها مملو از افرادی است که فکر کرده بودند می توانند این مرحله از تولید محصول را حذف کنند. اگر هدف شما ساخت چیزی است که کاربران می خواهند، پس وظیفه شما یافتن نیازهای کاربران و برطرف کردن آن در زمان های مورد نیاز آن ها است.

به همین علت، رشد یک فرآیند اصطکاک زا و تسهیل کننده است، و نه یک فرآیند پیچیده و سخت کننده.

این به آن معنا نیست که نباید ویژگی ها و کاربردهای مختلف را به محصولات و خدمات اضافه نمود، بلکه قابلیت جدید باید زمانی ایجاد شود که کاربران قبلا” نیاز به آن را احساس کرده اند و پیاده سازی آن باعث شود که کاربران بیشتری امکان استفاده بهتر و بیشتر از محصول را داشته باشند.

مردم نیازهای مختلفی دارند (که گاهی حتی خودشان آن ها را نمی شناسند) و شما به راحتی می توانید روی این خواسته ها دست بگذارید. لازم نیست خواسته جدیدی خلق کنید. وظیفه شما شناسایی نیازهای کاربران و برآوردن آنها با راهکارهای هرچه ساده، سریع و جذاب تر است.

Ev Williams موسس Blogger ، Twitter وMedium در یک مصاحبه رسمی، استراتژی خود را برای ساخت یک کسب و کار میلیارد دلاری به این صورت توصیف می کند:

یکی از خواسته های کاربران، ترجیحا” خواسته ای که مدت ها است به دنبال آن هستند را انتخاب کنید و به خوبی آن را تحلیل کنید و با استفاده از ابزارهای پیشرفته، اقدامات بعدی را برنامه ریزی کنید.

رشد مانند آب است. با محدودیت های محیطی فرم و شکل آن تغییر می کند. شکل دادن به این محدودیت های محیطی به عهده شما است.
مانند آب بی شکل و بدون فرم باشید.
آب در یک فنجان مثل فنجان می شود.
آب داخل بطری به شکل بطری در می آید.
آب در یک قوری دقیقا” مشابه همان قوری است.
آب قدرت جریان یافتن می تواند جاری شود. یا می تواند در هم شکند.
“بروس لی”

مشخص کنید که رشد در محصول شما از چه جهاتی می تواند صورت پذیرد و سپس عواملی را که باعث عدم رشد محصول شما و جلوگیری از دسترسی کاربران به آن محصول پیشرفته می گردد را حذف نمایید.

,

By
او می‏تواند به عنوان یک مشاور در زمینه بازاریابی و تجارت الکترونیک، به مدیران صنایع مختلف جهت بهره برداری از اینترنت، نقش مفیدی داشته باشد. همچنین به عنوان یک مدرس علاقمند، قادر به مدیریت دوره های آموزشی جذاب و مفید است. وی توانائی لازم جهت مدیریت پروژه‌های مختلف اینترنتی، از طراحی وب سایت‏های معمولی تا راه اندازی پروژه های تجارت الکترونیک را دارا است.1 Response

  1. […] جهت مطالعه ادامه مطلب این جا را کلیک نمایید. […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره نویسنده

is a digital marketing specialist, blogger, and Wordpress engineer from Toronto, Canada. Email: mahmood.

کتابخانه

کلیک کنید و عضو کانال شوید

Mahmood Bashash Telegram Channel کانال تلگرام محمود بشاش
آیا می خواهید بدانید مشکلات وب سایت شما چیست؟
و با رفع آنها، وضعیت وب سایت و درآمد شما بهبود یابد؟
در دوره آموزش رایگان ده روزه من شرکت کنید
تصمیم درستی گرفتید!
برایتان آرزوی موفقیت دارم
خروج
کتابچه رایگان مخصوص شرکت های متوسط و کوچک
استراتژی بازاریابی دیجیتالی

با دریافت این کتابچه رایگان و مختصر، شما قادر خواهید بود تا ایده های جالبی در مورد ساختار اصلی فکری یک استراتژی بازاریابی دیجیتالی کسب کنید و تا میزان زیادی، طراحی و پایه های اصلی بازاریابی دیجیتالی کسب و کار خود را ایجاد کنید.
آیا مایل به دریافت این فایل هستید؟

فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید تا فایل برای شما ارسال شود
درخواست شما ثبت شد
فایل مورد نظر برای شما ارسال خواهد شد