دوست عزیزی سوال پرسیده اند که نظر شما در مورد خرید هوادار برای کانال های اجتماعی چیست؟

من دوستان زیادی را در فضای آنلاین می بینم که تمام تلاش خود را بر افزایش هوادار و فالوور در انواع شبکه های اجتماعی گذاشته اند و به هر روش ممکن سعی می کنند تعداد این افراد را بیشتر و بیشتر کنند.

این عزیزان گاهی حتی اعتبار برند خود را با انتشار محتوایی که فقط با هدف جذب آنی مخاطب، به دلیل جذابیت های بصری خاص، طراحی شده، به خطر می اندازند.

روش بسیار اشتباه دیگر، خرید هوادار است. اینکه ما مبلغی پرداخت کنیم و به اصطلاح “لایک” یا “فالوور” خریداری کنیم هم روش صحیحی نیست.
این روش ممکن است در کوتاه مدت به افزایش سریع هواداران شما بیانجامد ولی در دراز مدت، شما هیچوقت نخواهید فهمید که بالاخره از میان این صدها هزار فالوور، کدام ها واقعی هستند و این همه زحمتی که برای تولید محتوا و جذب آنها برای خرید از شما می کشید، تا چه میزان موثر است.

تبلیغ در کانال ها و پیج های پر بیننده که هیچ تناسبی با برند ما ندارند هم از دیگر اشتباهاتی است که خیلی ها آن را مرتکب می شوند. اینکه شما پیام و آرم تجاری شرکت خود را در محیطی قرار دهید که فقط برای سرگرمی و پر کردن وقت خالی افراد طراحی شده، به برند شما در دراز مدت لطمه وارد خواهد کرد.
این روش متاسفانه بسیار رایج است و حتی شاهد هستیم که شرکت های معتبری هم در این زمینه به ارائه خدمات می پردازند و بنر و متن تبلیغی شما را در همین نوع وب سایت های “زرد” منتشر می کنند. من شخصا این تجربه را داشته ام و در انتها، جز هدر رفتن پول و افزایش بازدید کنندگان گذرا و بی خاصیت برای کسب و کار من، هیچ نتیجه ای نگرفته ام.

در همه این روش ها، شما چیزهایی بدست می آورید که ممکن است در کوتاه مدت و با نگاه سطحی، برای شما جذاب باشند. مثلا اگر شما یک شبه، تعداد فالوورهای صفحه اینستاگرامتان چند برابر شود، حتما خیلی خوشحال خواهید شد. یا افزایش چند برابری بازدید کنندگان وب سایتتان، حتما شما را ذوق زده خواهد کرد. من هم همین احساس را دارم.

ولی دقیقا مثل بازی عموپولدار یا همان Monopoly، در لحظه ای که شما بازی را جمع می کنید و در جعبه می گذارید، همه تلاش های شما برای ساخت یک امپراطوری ثروتمند، مانند یک ابر، محو می شود.

فقط عضوهای وب سایت به ادامه مطلب دسترسی دارند