تبلیغات آنلاین در فیسبوک محمود بشاش Online Advertisement Facebook Mahmood Bashash

فیسبوک

افزایش تاثیر گذاری تبلیغات در فیسبوک

30 مه , 2016  

شما حتما این تجربه را داشته اید که یک اپلیکیشن رایگان یا یک بازی رایگان را در موبایل خود نصب می کنید و گاهی در حال استفاده از آن ابزار یا بازی، تبلیغاتی به شما نمایش داده می شود.

این موضوع برای اکثر کاربران قابل توجیه است. شرکتی که یک بازی رایگان تولید کرده یا یک ابزار سودمند طراحی کرده و آن را رایگان در اختیار ما گذاشته، برای پوشش هزینه های خود، از نمایش تبلیغات به کاربران، کسب درآمد می کند.

البته اکثر این اپلیکیشن ها امکانی دارند که اگر نوع دسترسی خود را از حالت رایگان به حالت ویژه ارتقاء دهیم، دیگر تبلیغاتی به ما نمایش نخواهند داد. این هم کاملا قابل توجیه و منطقی است.

حال شاید سوالی که پیش می آید این باشد که این شرکت های تولید کننده بازی و اپلیکیشن، از کجا به تبلیغ دهندگان دسترسی دارند که تبلیغات آنها را نمایش دهند.

خوب موضوع این است که آنها مستقیما به تبلیغ دهندگان دسترسی ندارند بلکه از طریق شرکت های مدیا مثل گوگل و فیسبوک که دارای تعداد بسیار زیادی عضو هستند که در حال تبلیغ در آن رسانه ها می باشند و با جا گذاری کدهای نمایش تبلیغ آنها در وب سایت یا اپلیکیشن های خود، این کار را انجام می دهند.

مثلا تولید کنندگان، در اپلیکیشن خود کدی را که فیسبوک در اختیارشان قرارداده جاسازی می کنند و آن کد بقیه امور را مدیریت می کند و در پایان هر ماه هم سهم هر تبلیغ دهنده را خواهد پرداخت.

حال نکته این است که فیسبوک تا همین چند روز پیش فقط این تبلیغات را به کاربرانی نمایش می داد که دارای حساب کاربری فیسبوک بوده اند. یعنی اگر مثلا شما در حال انجام یک بازی باشید ولی حساب فیسبوک نداشته باشید، آن بازی قادر به نمایش تبلیغات فیسبوک به شما نخواهد بود.

دلیل این امر این است که فیسبوک تمام تلاش خود را می کند که تبلیغات کاملا هدفمند به مخاطبین نمایش دهد و اگر کسی در فیسبوک حساب کاربری نداشته باشد، فیسبوک نمی تواند تشخیص دهد چه نوع تبلیغاتی برای این شخص می تواند جذاب باشد.

حال فیسبوک اعلام کرده که با همکاری با سایر شرکت های ثالث، این توانایی را دارد که حتی اگر یک فرد در فیسبوک دارای حساب کاربری نباشد، با جمع آوری اطلاعات از منابع دیگر، بتواند تبلیغات هدفمند برای این مخاطب را تشخیص دهد.

لذا از این پس، حتی اگر شما در فیسبوک حساب کاربری نداشته باشید، هنوز فیسبوک تبلیغات هدفمند خود را به شما نمایش خواهد داد.

پس دو اتفاق رخ خواهد داد:
1.تولید کنندگان اپلیکیشن ها از این پس قادر به نمایش تبلیغات به طیف وسیع تری از مخاطبین خواهند بود و این یعنی درآمد بیشتر برای آنها.

2.تبلیغ دهندگان در فیسبوک قادر خواهند بود تا پیام خود را به طیف وسیع تری از مخاطبین نمایش دهند.

معتقدم این حرکت، تاثیر بسیار چشمگیری در صنعت تبلیغات آنلاین خواهد گذاشت و مخاطبین بیشتری را به سمت برندها جلب خواهد کرد.

امیدوارم شما هم در استراتژی های بازاریابی دیجیتال خود، استفاده از تبلیغات در فیسبوک برای دسترسی به مخاطبین هدف خود را، فراموش نکرده باشید.

سوال های خود را در این صفحه از من بپرسید:
www.yekmentor.com

,

By
او می‏تواند به عنوان یک مشاور در زمینه بازاریابی و تجارت الکترونیک، به مدیران صنایع مختلف جهت بهره برداری از اینترنت، نقش مفیدی داشته باشد. همچنین به عنوان یک مدرس علاقمند، قادر به مدیریت دوره های آموزشی جذاب و مفید است. وی توانائی لازم جهت مدیریت پروژه‌های مختلف اینترنتی، از طراحی وب سایت‏های معمولی تا راه اندازی پروژه های تجارت الکترونیک را دارا است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره نویسنده

is a digital marketing specialist, blogger, and Wordpress engineer from Toronto, Canada. Email: mahmood.

کتابخانه

کلیک کنید و عضو کانال شوید

Mahmood Bashash Telegram Channel کانال تلگرام محمود بشاش
آیا می خواهید بدانید مشکلات وب سایت شما چیست؟
و با رفع آنها، وضعیت وب سایت و درآمد شما بهبود یابد؟
در دوره آموزش رایگان ده روزه من شرکت کنید
تصمیم درستی گرفتید!
برایتان آرزوی موفقیت دارم
خروج
کتابچه رایگان مخصوص شرکت های متوسط و کوچک
استراتژی بازاریابی دیجیتالی

با دریافت این کتابچه رایگان و مختصر، شما قادر خواهید بود تا ایده های جالبی در مورد ساختار اصلی فکری یک استراتژی بازاریابی دیجیتالی کسب کنید و تا میزان زیادی، طراحی و پایه های اصلی بازاریابی دیجیتالی کسب و کار خود را ایجاد کنید.
آیا مایل به دریافت این فایل هستید؟

فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید تا فایل برای شما ارسال شود
درخواست شما ثبت شد
فایل مورد نظر برای شما ارسال خواهد شد