Fix Time and Budget, Flex Scope mahmood bashash ebook

ebook, استارتاپ, کارآفرینی, موفقیت, وبلاگ

کوچک تر، منعطف تر، موفق تر

7 آگوست , 2016  

پازل کسب و کار

راه اندازی یک کسب وکار درفضای آنلاین یک فرآیند است که این فرآیند دارای بخش های مختلفی است.

به طور مثال، یک پازل را در نظر می گیریم که از قطعات مختلف تشکیل شده است. وقتی این قطعات کنار یکدیگر قرار می گیرند، آن تصویر نهائی و زیبا را شکل می دهند. هر کدام از قطعات به تنهائی هیچ خاصیتی ندارند و اگر درست جایگزین نشوند، تصویر نهائی شکل نمی گیرد. قطعات مختلف پازل باید به زیبائی، جفت و جور شوند تا ما در نهایت یک تصویر زیبا داشته باشیم.
قطعات و کامپوننت های (Component) کسب و کار هم همینطور است، با قرار گرفتن صحیح این قطعات در کنار هم، شکل گیری کسب و کار میسر می گردد. ما نمی توانیم توقع داشته باشیم که با وجود عدم انجام بخشی از فرآیند، کسب و کار موفقی را راه اندازی کنیم.

متاسفانه امروزه شاهد هستیم که جوانان و کارآفرینانی که بدون مطالعه و با ساده انگاری در مورد راه اندازی کسب و کار در فضای مجازی، شروع به این کار می کنند، پس از مدتی تلاش، به دلیل این که از ابتدا، پایه های کسب و کار خود را درست و صحیح نساخته بودند، با شکست مواجه شده و همه زحمت های آنها بی خاصیت می شود و دچار نا امیدی و سرخوردگی می گردند. لذا پیشنهاد می کنم روی محکم سازی پایه های کسب و کار نوپای خود، بیشتر زمان بگذارید.

تولید محصول / خدمت
یکی از کارهای خیلی مهم در راه اندازی کسب و کار، تعریف کالا و خدماتی است که توسط ما ارائه می گردد.

این خدمات، ممکن است از قبل موجود باشد و در واقع محصول و خدمت متعلق به شخص دیگری باشد که ما فقط ارائه کننده آن در فضای آنلاین خواهیم بود. مثل حالت نمایندگی فروش. این مورد، یک روش شناخته شده و عملی کسب و کار است که البته نقاط ضعف و قوت خود را دارا می باشد.

شکل دیگر ارائه خدمات که این روزها بسیار مورد سوال قرار می گیرد و دیدگاه های مختلفی در این موضوع وجود دارد، مواردی است که ما می خواهیم یک کالا یا سرویس را از ابتدا تعریف کنیم، آن را بسازیم، تولید کنیم و در نهایت به فروش برسانیم.

در بحث کسب و کار، یکی از مهم ترین و اصلی ترین قطعات پازل، تولید محصول یا تولید خدمت است. در واقع تا وقتی محصولی وجود ندارد بحث فروش آن محصول نیز منتفی است.

در این کتاب الکترونیکی به عوامل اصلی موفقیت در تولید محصول پرداخته شده است.

توجه فرمایید که این کتاب فقط برای کاربران عضو ویژه که حق عضویت را پرداخت نموده اند قابل دسترس می باشد.


جهت دریافت کتاب الکترونیکی، روی تصویر زیر کلیک نمایید:

 

download

By
او می‏تواند به عنوان یک مشاور در زمینه بازاریابی و تجارت الکترونیک، به مدیران صنایع مختلف جهت بهره برداری از اینترنت، نقش مفیدی داشته باشد. همچنین به عنوان یک مدرس علاقمند، قادر به مدیریت دوره های آموزشی جذاب و مفید است. وی توانائی لازم جهت مدیریت پروژه‌های مختلف اینترنتی، از طراحی وب سایت‏های معمولی تا راه اندازی پروژه های تجارت الکترونیک را دارا است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره نویسنده

is a digital marketing specialist, blogger, and Wordpress engineer from Toronto, Canada. Email: mahmood.

کتابخانه

کلیک کنید و عضو کانال شوید

Mahmood Bashash Telegram Channel کانال تلگرام محمود بشاش
آیا می خواهید بدانید مشکلات وب سایت شما چیست؟
و با رفع آنها، وضعیت وب سایت و درآمد شما بهبود یابد؟
در دوره آموزش رایگان ده روزه من شرکت کنید
تصمیم درستی گرفتید!
برایتان آرزوی موفقیت دارم
خروج
کتابچه رایگان مخصوص شرکت های متوسط و کوچک
استراتژی بازاریابی دیجیتالی

با دریافت این کتابچه رایگان و مختصر، شما قادر خواهید بود تا ایده های جالبی در مورد ساختار اصلی فکری یک استراتژی بازاریابی دیجیتالی کسب کنید و تا میزان زیادی، طراحی و پایه های اصلی بازاریابی دیجیتالی کسب و کار خود را ایجاد کنید.
آیا مایل به دریافت این فایل هستید؟

فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید تا فایل برای شما ارسال شود
درخواست شما ثبت شد
فایل مورد نظر برای شما ارسال خواهد شد