در مدت زمان نسبتا کوتاهی که از معرفی نگرش بازاریابی جاذبه ای گذشته، هر روز شاهد هستیم که شرکت های بیشتری از این روش بازاریابی استفاده می کنند. خواه این استفاده در تصویر برند، افزایش مشتریان بالقوه و مشتریان نهایی یا افزایش ترافیک ورودی به وب سایت شما باشد، روش به کار گرفتن و اصول بازاریابی جاذبه ای روشی فوق العاده برای بهبود استراتژی فعلی بازاریابی شما می باشد.

اگر جزو آن دسته از شرکت ها و افراد هستید که تازه قصد شروع کردن دارید، یا همین چندی پیش فعالیت های بازاریابی خود را در ارتباط با بازاریابی جاذبه ای آغاز کرده اید، قبل از هر چیز از این چند تاکتیک مهم استفاده کنید:

1- شخصیت خریداران خودتان را توسعه دهید

مخاطب هدف شما مورد تحقیق و شناسایی قرار گرفته است، حالا زمان آن رسیده تا قدمی به جلو بردارید و شخصیت خریدار خود را برای استفاده در فعالیت های بازاریابی خودتان مورد شناسایی قرار دهید. با قرار دادن شخصیت خریدار خودتان در مهمترین جایگاه و بخش استراتژی بازاریابی جاذبه ای خودتان، شما در عمل در حال اندیشیدن به نقاط درد، سوالات و نگرانی های آنها در تمامی تصمیمات بازاریابی خودتان هستید، محتوا و پیشنهادات ارائه شده خودتان را بر افراد مناسب برای سازمان خودتان متمرکز نگاه می دارید.

برخی از موضوعات معمول در مورد شخصیت ها که باید برای شروع مد نظر قرار دهید عبارتند از:

  • سابقه (پیش زمینه): نقش، تحصیلات، میزان تجربه
  • اطلاعات جمعیت شناختی: سن، وضعیت تأهل، درآمد، فرزندان و جنسیت
  • مشخصه ها: نقل قول های خاص، مقاومت و مخالفت ها با برنامه ها یا تصمیمات، شعارها، شخصیت

با تحقیقی روشن و متمرکز در رابطه با مخاطب هدف شما، می توانید اطمینان داشته باشید که شخصیت های شناسایی شده توسط شما همان افرادی هستند که می خواهید فعالیت های بازاریابی شما در آینده بر آنها متمرکز شوند.

فقط عضوهای وب سایت به ادامه مطلب دسترسی دارند