اگر شما یک شرکت نوپا یا استارتاپ (Startup) هستید، حتما باید به این موضوع توجه کنید که ایجاد برند، گشتاور بسیار قوی برای پیش برد کسب و کار شما ایجاد خواهد کرد و شما برای ساخت این برند باید خیلی تلاش کنید و به آن اولویت دهید.

در تمامی کارزارهای تبلیغاتی، داشتن یک برند قوی، مهم ترین عامل موفقیت شما خواهد بود و داشتن یک برند خوب و قوی حتما به افزایش ضریب تبدیل مشتری ها به هواداران و وفاداران کسب و کار شما، کمک خواهد کرد.

با این وجود، نکات مثبت زیادی هم در ساخت برند شخصی، در کنار برند شرکتی شما، وجود دارد که به افزایش اعتبار کسب و کار نوپای شما در دراز مدت، کمک خواهد کرد.

در این مقاله به چند مورد از این نکات مثبت می پردازیم.

1-مردم به مردم، بیشتر از شرکت ها، اعتماد می کنند. مردم مانند گذشته ها، خیلی به کمپانی ها اعتماد نمی کنند. شرکت ها بیشتر و بیشتر به شخصیت هایی طمع کار و بی عاطفه شبیه هستند که هیچ صورت انسانی ندارند. انسان ها دارای صورت هستند و خیلی بیشتر ارادتمند و قابل اعتماد هستند و به شما این امکان را می دهند که ارتباط و تاثیر گذاری بیشتری با آنها داشته باشید.

2-شما امکان بیشتری برای انتشار مطالبتان خواهید داشت. اکثر انتشارات های آنلاین، به ندرت مطالب ارسالی از طرف شرکت ها را قبول می کنند. بر عکس، آنها پست های میهمان از طرف سایر مردم را می پذیرند. این امکانی است که برای یک برند شخصی برای معرفی بیشتر خود، وجود دارد و باید از آن استفاده کنید.

3-شما می توانید در رویدادهای مختلف به عنوان سخنران شرکت کنید. برند شخصی فقط محدود به فضای دیجیتال نمی شود. زمانی که شما به اندازه کافی اعتبار برای برند شخصی خود کسب کنید، می توانید شروع کنید به ارائه سخنرانی در حوزه فعالیت خودتان که این باعث افزایش ارتباط های تجاری و سرنخ های (Lead) بیشتری برای کسب و کار شما خواهد شد.

4-با مردم بیشتری ملاقات خواهید کرد. به زودی مردم تقاضا خواهند کرد شما که را ملاقات کنند بدون اینکه شما آنها را بشناسید. هرچه این دیدارها بیشتر شود، پتانسیل جذب مخاطب، همکار، مشتری و حتی کارمندان بیشتری برای شما ایجاد خواهد شد.

5-منافع برند شخصی شما فرای شرکت فعلی شما است. چنانچه شرکت نوپای شما به موفقیت های چشمگیری دست یابد و شما بخواهید یک هیجان دیگر در کسب و کار جدیدی را شروع کنید، اعتبار برند شخصی شما هم با شما همراه خواهد آمد.

اگر شما تصمیم دارید یک شرکت نوپا را ترفیع دهید و به موفقیت برسانید، من نمی توانم فقط روی ساخت برند شخصی تکیه کنم. شما باید یک حضور جدی و قوی در شبکه های اجتماعی داشته باشید، به همراه یک برنامه ریزی دقیق و قوی تولید محتوای جدید و مفید، در کنار درگیری و تعامل با مخاطبین. پس از این مرحله است که یک گشتاور قوی و جلوبرنده برای برند و شرکت نوپای خود را شاهد خواهید بود.