inbound marketing بازاریابی جاذبه ای

بازاریابی, وبلاگ

چند تاکتیک اولیه برای بازاریابی جاذبه ای (Inbound Marketing)

12 دسامبر , 2015  

از زمان آغاز و معرفی بازاریابی جاذبه ای، شرکت های بیشتر و بیشتری در حال مشاهده مزایای این نوع از بازاریابی هستند. خواه این استفاده در تصویر برند، افزایش مشتریان بالقوه و مشتریان نهایی یا افزایش ترافیک ورودی به وب سایت شما باشد، روش به کار گرفتن و اصول بازاریابی جاذبه ای روشی فوق العاده برای بهبود استراتژی فعلی بازاریابی شما می باشد.

اگر تازه قصد شروع کردن دارید یا همین چندی پیش فعالیت های بازاریابی خود را در ارتباط با بازاریابی جاذبه ای آغاز کرده اید، قبل از هر چیز از این چند تاکتیک استفاده کنید:

1- اهداف خود را تعریف (یا باز تعریف) کنید

به منظور آغاز فعالیت های اولیه خودتان در حوزه بازاریابی جاذبه ای، اهداف بازاریابی شما باید به اهداف تعیین شده برای کسب و کار شما نائل شوند. این اهداف کمک می کنند تا تیم شما همواره در مسیر حرکت خودش باقی بماند، شکاف ها و وقفه ها را در طی این فرایند تشخیص دهید و استراتژی کلی خود را با اهداف شرکتی خودتان هماهنگ سازید. نقطه فوق العاده برای شروع دنبال کردن چارچوب اهداف اسمارت (مشخص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، واقعگرایانه و زمان دار) می باشد.

خواه تمرکز شما بر روی افزایش بازدید ها، مشتریان بالقوه یا نهایی باشد، این تلاش ها را با اهداف بلند مدت و کوتاه مدت کسب و کار خودتان برای ایجاد تجربه ای بهتر برای مشتریان هماهنگ کنید.

2- مخاطبین هدف خودتان را شناسایی کنید

اکنون اهداف کوتاه مدت خودتان را بصورت مشخص تعریف کرده اید، حالا چکاری باید انجام دهید؟ اجازه دهید به شناسایی مخاطبین نهایی شما بپردازیم. این افراد مشتریان ایده آل شما هستند، که مستعد اهداف بلند مدت کسب و کار شما بوده و از خدمات و محصولات شما بیشترین منفعت را کسب می کنند.

یک راه و روش بسیار مناسب برای انجام این کار داشتن یک بازبینی از مجموع مشتریان فعلی خودتان می باشد. آن افرادی که در پایان روز بهترین نرخ بازگشت سرمایه را برای سازمان شما ایجاد می کنند، چه کسانی هستند؟ از آنجا آغاز کنید، برای ایجاد یک پایه و اساس برای فعالیت های خودتان شروع به شناسایی روندهای مشتریان خود،شامل طول دوره قرارداد، محصولات و خدمات خریداری شده، بزرگترین نکته مثبت آنها کنید.

3- بررسی کنید و ببینید مخاطب هدف شما در کجا قرار دارد

زمانی که مخاطب هدف شناسایی شده است، حالا زمان آن می رسد که بررسی کنید و ببینید بحث و گفتگوهای مخاطب هدف شما در کجا جریان دارد. هر صنعتی اطلاعات مورد نیاز خودش را به شیوه های مختلفی به دست می آورد که این شیوه ها می تواند از طریق شبکه های اجتماعی خاص مانند لینکداین، توئیتر یا فیسبوک یا مقالات تحقیقاتی خاص آن صنعت بخصوص باشد. با پرسش از مشتریان فعلی خود بصورت مستمر در مورد روش بدست آوردن اطلاعات مرتبط با آن صنعت توسط آنها، آن کانال ها را مورد شناسایی قرار دهید. فعالیت های رهبران صنعت را مورد بررسی قرار داده و ببینید آنها در این شبکه ها چه کسانی را دنبال می کنند یا اینکه مقالات و مطالب چه کسانی را به اشتراک می گذارند تا نقطه آغازی برای شما بدست بیاید.

حالا چند تاکتیک مهم مورد نیاز در بازاریابی جاذبه ای را برای شروع فعالیت در اختیار دارید. با داشتن این موارد، در مسیر حرکت مناسب در ارتباط با اهداف بازاریابی کسب و کارتان قرار دارید. این موارد سود زیادی در رابطه با اهداف کوتاه مدت و بلند مدت کسب و کار شما برای شما دارند که شما و سازمان شما را در موقعیت بهتری برای کسب موفقیت قرار می دهند.

آیا شما هم تاکتیک هایی در زمینه بازاریابی جاذبه ای می شناسید که در آغاز فعالیت می توانند مفید واقع شوند؟

, , ,

By  
او می‏تواند به عنوان یک مشاور در زمینه بازاریابی و تجارت الکترونیک، به مدیران صنایع مختلف جهت بهره برداری از اینترنت، نقش مفیدی داشته باشد. همچنین به عنوان یک مدرس علاقمند، قادر به مدیریت دوره های آموزشی جذاب و مفید است. وی توانائی لازم جهت مدیریت پروژه‌های مختلف اینترنتی، از طراحی وب سایت‏های معمولی تا راه اندازی پروژه های تجارت الکترونیک را دارا است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره نویسنده

is a digital marketing specialist, blogger, and Wordpress engineer from Toronto, Canada. Email: mahmood.

کتابخانه

کلیک کنید و عضو کانال شوید

Mahmood Bashash Telegram Channel کانال تلگرام محمود بشاش
آیا می خواهید بدانید مشکلات وب سایت شما چیست؟
و با رفع آنها، وضعیت وب سایت و درآمد شما بهبود یابد؟
در دوره آموزش رایگان ده روزه من شرکت کنید
تصمیم درستی گرفتید!
برایتان آرزوی موفقیت دارم
خروج
کتابچه رایگان مخصوص شرکت های متوسط و کوچک
استراتژی بازاریابی دیجیتالی

با دریافت این کتابچه رایگان و مختصر، شما قادر خواهید بود تا ایده های جالبی در مورد ساختار اصلی فکری یک استراتژی بازاریابی دیجیتالی کسب کنید و تا میزان زیادی، طراحی و پایه های اصلی بازاریابی دیجیتالی کسب و کار خود را ایجاد کنید.
آیا مایل به دریافت این فایل هستید؟

فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید تا فایل برای شما ارسال شود
درخواست شما ثبت شد
فایل مورد نظر برای شما ارسال خواهد شد