می دانم که ممکن هست بسیاری از شما عزیزانی که در حال خواندن این مقاله هستید، حتی یک بار هم وارد فیسبوک نشده باشید چه برسد به اینکه صفحه ای در فیسبوک داشته باشید. خیلی ها هم شاید نسبت به فیسبوک یک دید منفی داشته باشید، آن را باعث اتلاف وقت بدانید و فعالیت در آن را تمسخر کنید. البته این چندان در اصل موضوع تاثیری ندارد چون شما ممکن هست جزو همان کسانی باشد که وقتی دستگاه نمابر هم اختراع شد، همین دید منفی را داشتید، وقتی ایمیل هم ابداء شد، همین دید منفی را داشتید، وقتی گوشی همراه را هم در دست مردم دیدید، همین طور تمسخرشان می کردید. ولی امروز نظر شما نسبت به همه این پدیده ها چیست؟ اصولا شما جزو افراد دنباله رو می توانید باشید که وقتی یک پدیده جدید در تجارت معرفی می شود، صبر می کنید تا بقیه آن را آزمایش کنند و بعدا در انتهای صف، شما هم به جمع استفاده کنندگان آن خواهید پرداخت.

خلاصه اینکه اگر شما جزو آن دسته معدود از افرادی هستید که در تعاریف بالا صدق می کنید، هنوز هم خواندن این مقاله می تواند برای شما سودمند باشد. بگذریم از این واقعیت که اصولا همه مطالبی که من منتشر می کنم، مفید و سودمند هستند!
دلیل این که بر مفید بودن این مقاله برای شما تاکید دارم این هست که نکاتی که در این مقاله مطرح شده، قابل بسط و بررسی در سایر فرایند های اجتماعی و ارتباط های تجاری ما نیز هست. یعنی مواردی هست که کافی است کلمه فیسبوک را با یک پدیده دیگر جایگزین کنیم و آنوقت، موضوع حتی برای شما هم مهم خواهد شد.

سوال مهمی که برای همه بازاریاب های امروزی مطرح است: چطور می توانم هواداران فیسبوکی ام را سر ذوق آورم و از آنها لایک و کامنت فراوان بگیرم؟

فقط عضوهای وب سایت به ادامه مطلب دسترسی دارند