بحث داغ داغ این روزها در فضای بازاریابی دیجیتال و پس از تغییر و تحولاتی که موتورهای جستجو مخصوصا گوگل در نحوه رتبه بندی وب سایت ها ایجاد کردند و همچنین با گسترش مفهوم بازاریابی جاذبه ای (Inbound Marketing)، همانا بحث تولید محتوا است.

امروز همه بازاریاب ها به دنبال تولید محتوای بیشتر هستند با این امید که موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی، آنها را بیشتر در معرض دید مخاطبین قرار داده، بیشتر در نتایج جستجو دیده شوند و کلیک های بیشتری روی وب سایت آنها اتفاق بیافتد. همه هم می دانیم که میزان فروش وابستگی مستقیم به تعداد بازدید کننده دارد پس، تولید محتوا و فروش بیشتر رابطه مستقیمی با هم دارند.

ولی آیا تولید محتوای بیشتر و بیشتر، می تواند تنها عامل جذب مخاطب بیشتر باشد؟

در اوایل سال 2014 درست بعد از تعطیلات پایان سال 2013، تیم مارکتینگ شرکت خرده فروشی آنلاین Potter Barn با آدرس وب سایت www.potterybarn.com، یک هدف کاملا مشخص را نشانه روی کرد و آن هم استفاده از پینترست (Pinterest) به عنوان کانال بازاریابی شرکت بود. البته با توجه به انواع محصولات این فروشگاه و هماهنگی این برند با پینترست، این تصمیم هم خیلی تصمیم خارق العاده ای نبود و به عقل هر کسی می رسید!

اوایل همه چیز خوب پیش می رفت. از ماه ژانویه تا ماه جون تعداد پین ها را چهار برابر کردند یعنی از 38 به 170 و به همین دلیل تعداد دنبال کنندگان هم 11.4% افزایش یافت یعنی از 214829 به 239144 رسید.

تا اینجا به ظاهر همه چیز طبق فرمول های بازاریابی محتوایی پیش می رفت یعنی محتوای بیشتر مساوی مخاطب بیشتر بود ولی مشکل کم کم خودش را نشان داد.

فقط عضوهای وب سایت به ادامه مطلب دسترسی دارند