شهاب حسینی جایزه کن را تصاحب کرد… همه جا هم صحبت از ترانه علیدوستی است… ماجرا چیست؟

چطور این دو ستاره سینما توانستند به رویاهای خود برسند؟

یک لحظه چشمان خود را ببندید… کن و فرش قرمز را فراموش کنید… ترانه و شهاب را فراموش کنید… استیو جابز و بیل گیتز را فراموش کنید… همه قهرمان های زندگی خود را فراموش کنید… یک لحظه همه نام ها را از ذهن خود پاک کنید…

حالا 10 سال بعد را تجسم کنید که شما روی فرش قرمز اهداف زندگی خود ایستاده اید و خبرنگار تلویزیونی از شما سوالاتی می پرسد که چه شد که به این نقطه از زندگی خود رسیدید…؟

دوست دارید به هواداران خودتان که منتظر شنیدن داستان زندگی و موفقیت شما هستند، چه چیزی ارائه دهید؟ با چه کلمات و جملاتی شرایط خود بر روی فرش قرمز را توصیف خواهید کرد؟

شما در آن لحظه دوست دارید هواداران شما چطور در مورد شما فکر کنند؟ شما را فردی بدانند ک یک شبه و بر اثر شانس و اقبال به فرش قرمز رسیدید؟ یا شما را فردی بدانند که برای رسیدن به این نقطه، تلاش شبانه روزی کرده اید؟ پشتکار داشته اید، تحصیل کرده اید، ریسک کرده اید…؟

و گام بعدی را هم حتما برای خود ترسیم کنید. داستان آن کوه نوردانی را به خاطر داشته باشید که با تلاش زیاد، تحمل سختی و خستگی و ریسک و خطر صعود به بلند ترین قله را تحمل کرده اند و روزها عرق ریخته اند. نفس نفس زنان به بالای قله می رسند. حالا بهترین زمان برای جشن گرفتن است. همه با هم این لحظه صعود و رسیدن به هدف را جشن می گیریند و شادی می کنند. بعد همه یک لحظه ساکت می شوند، به یکدیگر نگاه می کنند و یکی از آنها می گوید: خوب بچه ها، حالا برگردیم پایین!

ولی اهداف زندگی با آن قله فرق دارند. به هر قله ای که می رسید، جلوتر را که نگاه کنید، قله بلند تری خواهید دید. مسیری برای برگشت نیست. فقط رو به جلو و رو به بالا…

بخشی از داستانی که گفتم، در ویدئوی زیر مطرح شده. در این ویدئو به شما یاد میدهد چطور با پنج اشتباه، همه رویاهای زندگی خود را نقش بر آب کنید…! دیدن آن را به همه کارآفرین ها پیشنهاد می کنم.

ویدئو دارای زیرنویس فارسی است. متن آن هم در همان صفحه قابل مشاهده است.

جهت مشاهده ویدئو این جا را کلیک نمایید.

آدرس کانال تلگرام من جهت عضویت:
telegram.me/mahmoodbashash

موفق باشید.