افرادی که در خانه کار می کنند می توانند گزینه telecommute یا freelance را انتخاب کنند. در حالیکه telecommuting ممکن است برای چند ساعت در  هفته شما را بیرون از خانه نگه دارد، اگر مجبورید در خانه بمانیدfreelancing اینترنتی شیوه خوبی برای کسب درآمد محسوب می شود. برای مثال خانه دارها، دانشجویان پاره وقت، افراد بازنشسته و یا دیگر افرادی که می خواهند از طریق کار یا تجارت کسب درآمد کنند همگی می توانند freelancing را انتخاب کنند.

مهارت های لازمه freelancing

اگر مهارتهایی دارید که دیگران حاضرند در ازای آن پول به شما بپردازند، می توانید از طریق freelancing پول دربیاورید. برای مثال نویسندگان، طراحان وب، عکاس ها و برنامه نویس ها می توانند بوسیله نوشتن مقاله، ساخت وب سایت، خلق پروفایل عکس و نوشتن نرم افزار درآمد قابل توجهی داشته باشند. در تمام جهان اینترنت منبع داغ و مطمئنی برای کسب درآمد برای freelancer ها است. مشتریان مورد نظر شما می توانند مدیران سایت، صاحبان تجارت های اینترنتی، وبلاگ نویس ها و غیره باشند. برای مثال امروزه وبلاگ ها و ویکی ها منابع درآمدی خوبی برای نویسندگان freelancer ها محسوب می شود، و اگر استعداد نوشتن دارید دلیلی ندارد نتوانید از آن استفاده کنید.

درآمد freelance

بطور کلی ممکن است درآمد شما از یک ماه به ماه دیگر متفاوت باشد. مثل باقی انواع تجارت، در freelancing هم ماهیانه یک چک حقوق ثابت به حسابتان واریز نمی شود. بنابراین بخشی از درآمد خود را برای روزهای مبادا ذخیره کنید یا اینکه منبع درآمد دیگری داشته باشید که بتوانید بصورت پاره وقت کار کنید. در ابتدای کار آماده و فقط برای امرار معاش پذیرفتن کارهای کسل کننده و سطح پایین باشید. وقتی که شهرت خوبی برای ارائه کارهای بدیع و با کیفیت بالا در ازای قیمتی مناسب بدست آوردید، مشتری بسویتان سرازیر خواهد شد.

مزایای freelancing

شاید بهترین مزیت freelancing این باشد که می توانید به دلخواه خودتان، در هر ساعتی که خواستید و در خانه کار کنید و رئیس خود باشید. این بدان معناست که مغازه شما بیست و چهار ساعته باز است. و تا زمانی که کار خوبی تحویل داده و موعدهای زمانی را رعایت کنید مشتری از کار شما راضی خواهد بود.

برای اینکه مورد توجه قرار بگیرید، باید در مکان های مناسب مثل فوروم ها، وبلاگ ها، گروه های اینترنتی و غیره دیده و شنیده شوید.

برای اینکه دیده شوید هر روز به چنین سایت هایی سر بزنید، زیرا این سایت ها منابع ارزشمند freelancerها و آدرس ایمیل مشتریان بالقوه است. همین طور می توانید در سایت های freelancing مثل Elance.com یا GetAFreelancer.com یا Scriptlance.com ثبت نام کرده و در مناقصه هایی که برای پروژه ها وجود دارد شرکت کنید و حتی همین امروز یک کار خوب بدست آورید.

در آخر باید اضافه کنیم freelancing یکی از بهترین روشهای کسب درآمد در خانه و همچنین شغلی مستقل است. اگر وقت آزاد زیادی دارید شاید بتوانید freelancing را به عنوان کار تمام وقت خود یا منبع درآمد اضافی در نظر بگیرید.

(توجه: با اینکه می توانید پروژه های freelancing زیادی در Elance.com پیدا کنید، سایت های دیگر معمولا پروژه هایی با درآمد کمتر ارائه می کنند. اما اگر تازه کار خود را به عنوان freelancer شروع کرده اید، رقابتی که در Elance.com وجود دارد بسیار دشوار است. بنابراین بهتر است ابتدا GAF یا Scriptlance را امتحان کرده، و پس از کسب شهرتی و تجربه به سراغ Elance.com بروید)